شناسهٔ خبر: 163842 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

در جلسه شورای مسکن خوزستان مطرح شد؛

ساخت ۱۰۰ هزار واحد مسکونی حمایتی در خوزستان

ببینید| نخستین جلسه شورای مسکن خوزستان در سالجاری در نخستین جلسه شورای مسکن خوزستان در سال جاری چگونگی ساخت ۱۰۰ هزار واحد مسکن حمایتی در استان بررسی و وظایف دستگاه های خدمات رسان در پروژه های نهضت ملی مشخص شده و آخرین اقدامات در زمینه ساخت مسکن مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی(خوزستان)، نشست شورای مسکن استان روز به ریاست علی‌ اکبر حسینی‌ محراب استاندار خوزستان و با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی، فرمانداران و مسعود بیات منش، مدیرکل راه و شهرسازی به عنوان دبیر شورا و مدیران دستگاه های خدمات رسان استان برگزار شد و آخرین اقدامات در زمینه ساخت مسکن مورد بررسی قرار گرفت.‌

مسعود بیات منش، مدیرکل راه و شهرسازی در این نشست گفت: ساخت ۱۰۰ هزار واحد مسکونی حمایتی در استان ویژه محرومین در دستور کار قرار دارد.

وی توضیح داد: یکی از مهمترین اولویت های کشور و استان مقوله مسکن است که با تمام توان و با بهره گیری از تمام ظرفیت های موجود برای تامین مسکن مردم تلاش خواهیم کرد.

بیات منش اظهار کرد: بیش از ۲۸۲ هزار واحد مسکونی در قالب طرح نهضت ملی مسکن باید به مدت چهار سال در خوزستان ساخته شود که ساخت ۹۰ هزار واحد آن بر عهده اداره کل راه و شهرسازی و مابقی در قالب ودیعه مسکن است.

در ادامه علی‌ اکبر حسینی‌ محراب استاندار خوزستان گفت: زمین هایی برای متقاضیان در حال اختصاص است و ۵۴ هزار قطعه زمین به این منظور شناسایی شده و در حال آماده‌سازی است که بناست با تسهیلات بانکی و آورده متقاضیان مراحل ساخت مسکن انجام شود.

حسینی محراب افزود: مسکن بخش های متنوعی دارد.‌ از جمله بخش بافت فرسوده در داخل شهرها که با توجه به آماده بودن زیرساخت ها بهترین فرصت برای ساخت و ساز مسکن محسوب می‌شود و مردم با مشارکت دولت در ساخت مسکن مشارکت می‌کنند.

استاندار خوزستان اظهار کرد: یک بخش دیگر نیز حوزه روستایی است و تقریبا زمین در اختیار همه متقاضیان این بخش قرار گرفته است صد هزار واحد هم ویژه محرومین است که به عنوان مسکن حمایتی در دستور کار قرار دارد.