شناسهٔ خبر: 164548 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی؛

مجید سلحشور مدیرکل راه و شهرسازی هرمزگان شد

تودیع و معارفه مدیرکل راه و شهرسازی 2 مراسم معارفه مدیر کل راه و شهرسازی هرمزگان با حضور نماینده مردم هرمزگان در مجلس خبرگان رهبری، معاون وزیر راه و شهرسازی و معاون عمرانی استانداری هرمزگان و مسئولین استانی برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از اداره ارتباطات و اطلاع رسانی راه وشهرسازی هرمزگان، محمد علی زهره ای در مراسم معارفه مدیرکل جدید راه و شهرسازی هرمزگان اظهار کرد: تا دوماه آینده ۱۰ هزار مسکن به مردم در استان هرمزگان تحویل داده می شود.

وی افزود: استان هرمزگان از استان های برتر در طرح نهضت ملی مسکن است.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: در استان هرمزگان ۱۰ هزار قطعه زمین به مردم در شهرستان های زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت واگذار شده است.

آیت الله محسن ابراهیمی نماینده مردم هرمزگان در مجلس خبرگان رهبری در این مراسم با اشاره به آیات قرآن گفت: براساس آیات و روایات، مبارک بودن وجود افراد به معنای سودمندی است.

وی ادامه داد: محبوب‌ترین انسان‌ها نزد خدا افرادی هستند که برای مردم خدمت‌ بهتری ارائه دهد و خدمت‌گزاری به بندگان خدا آن هم در جامعه اسلامی افتخار بزرگی است.

نماینده مردم هرمزگان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به کلمات قصار امیرالمومنین (ع) عنوان کرد: خدمت به مردم کار با ارزشی است و ارزش و قیمت انسان به این است که کارهای خوب را به خوبی انجام دهد.

محمد مرودی معاون عمرانی استاندار هرمزگان هم در این مراسم گفت: در دو سال گذشته شاهد تلاش‌های شبانه روزی در حوزه راه و شهرسازی بودیم و اتفاقات خوبی رقم خورد.

وی در ادامه با اشاره به قرار گرفتن در استان‌های برتر حوزه ساخت مسکن و تلاش مسئولان در این حوزه عنوان کرد: در حوزه مسکن تکلیف ما ساخت ۶۶ هزار واحد مسکونی بود که تاکنون بیش از ۲۰ هزار واحد تحویل داده شده و مراحل ساخت مابقی آن‌ها هم کلید خورده و بخش‌هایی از آن در مرحله نازک‌کاری قرار دارد.

معاون عمرانی استاندار هرمزگان با اشاره به توانایی‌های مسئول جدید خاطرنشان کرد: مدیرکل جدید هم از چهره‌های فنی و تخصصی است و سابقه فرمانداری به نگاه و عملکرد تخصصی او کمک کرده است.

عباس کمالی مدیرکل پیشین نیزدراین مراسم از زحمات همکاران خود در دوره خدمت قدردانی کرد و گفت: در دو سالی که توفیق حضور داشتم سعی کردم تکمیل زیرساخت های استان را به پیش ببرم.

وی افزود: در راس هرم فعالیت ها، اجرایی شدن تعهد دولت برای تحقق وعده نهضت ملی مسکن مورد توجه قرار گرفت و ۶۶ هزار واحد مسکن سهم استان هرمزگان تمام آن اجرایی شد.

کمالی ادامه داد: تامین زمین برای ساخت ۸۰ هزار واحد مسکونی، واگذاری زمین برای احداث و صدور پروانه ۳۷ هزار واحد انجام شد و تاکنون بالغ بر ۲۵ هزار واحد فونداسیون در بخش خود مالک، بافت فرسوده و حمایتی نهضت ملی به اتمام رسیده است.

عباس کمالی گفت: با تلاش مستمر و کسب مجوزهای قانونی در شهرستان های استان به میزان ۳۶ هزارهکتار جهت ساخت مسکن زمین تامین شد و بحث کمبود زمین در استان حل و فصل شد.

مجید سلحشور سرپرست اداره کل راه و شهرسازی استان هرمزگان هم در این مراسم با اشاره به اهمیت و جایگاه نهضت ملی مسکن گفت: مردم به نهضت ملی اعتماد دارند، سهمیه استان ۶۶ هزار واحد است اما بیش از ۱۷۴ هزار نفر ثبت نام کرده‌اند که نشان دهنده نیاز مردم از یک سو و اعتماد آن‌ها از سوی دیگر است.

وی ادامه داد: مردم باور دارند که دولت می‌تواند مشکلات حوزه مسکن را به حداقل برساند، بیشتر از ۸۸ درصد افرادی که افتتاح حساب داشته‌اند آورده اولیه را تامین کرده‌اند و باید تلاش کنیم تا به اعتماد ارزشمند مردم پاسخ دهیم.

مجید سلحشور، هرمزگان را دارای نقش برجسته‌ای دانست و عنوان کرد: در حوزه‌های مختلف زیرساختی و آمایش سرزمینی به توجه ویژه نیاز داریم، ۴۵.۵ درصد جمعیت ما روستایی است و باید به مسکن در این حوزه توجه ویژه داشت.

وی ادامه داد: ایجاد نگاه جدید در حوزه آمایش سرزمینی و پهنه‌بندی‌های جدید ضرورت دارد، در همین راستا ایجاد شهرهای جدید در استان طراحی شده است.

در پایان مراسم مجید سلحشور به عنوان مدیرکل جدید راه و شهرسازی معرفی و از زحمات عباس کمالی قدردانی شد.