شناسهٔ خبر: 164800 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی:

جلسه بررسی آخرین وضعیت طرح نهضت ملی مسکن در خوزستان برگزار شد

نشست مسکن خوزستان معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان خوزستان گفت: جلسه بررسی آخرین وضعیت نهضت ملی مسکن استان خوزستان با هدف بررسی مشکلات و ارائه راهکارهای عملی برای سرعت بخشی به پیشرفت فیزیکی پروژه ها برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی(خوزستان)، میثم آذرسا، معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان خوزستان در خصوص آخرین وضعیت طرح نهضت ملی مسکن در استان گفت: نشست بررسی آخرین وضعیت طرح نهضت ملی مسکن با حضور کلیه روسای ادارات و کارشناسان معاونت مسکن و ساختمان و با هدف آخرین وضعیت برنامه واگذاری زمین و بررسی تعداد متقاضیان و زمین‌های تامین شده به تفکیک شهرستان‌ها و بررسی چالش‌های پیش رو و ارائه راهکارهای عملی و اتخاذ تصمیمات لازم در محل سالن جلسات ساختمان شماره 2برگزار شد.

وی در خصوص آخرین وضعیت تامین زمین در نهضت ملی مسکن در خوزستان اظهار کرد: برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن در اکثر شهرهای استان تامین زمین انجام شده و در چند شهر که مشکل تامین زمین داریم با همکاری و تعامل دستگاه های اجرایی استان در حال تامین زمین هستیم.

آذرسا ادامه داد: این زمین‌ها در نقاط مختلف استان به‌ واسطه تغییر کاربری، تفکیک و الحاق تامین شده است، تمام تلاش مان انتخاب مناسبترین زمین در سطح شهر ها بوده است.

معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان خوزستان در خصوص اراضی مربوط به طرح جوانی جمعیت نیز بیان کرد: پیش‌بینی شده که در سال جاری آماده‌سازی اراضی که برای طرح جوانی جمعیت تامین شده به طور کامل انجام شود.

وی خاطرنشان کرد: تاکنون بیش از ۴۷ هزار و ۴۲۵ متقاضی خوزستانی در طرح جوانی جمعیت ثبت نام کرده‌اند.

معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی خوزستان گفت: طی ۶ ماه گذشته تاکنون بیش از ۱۰ هزار ۷۰۲ متقاضی طرح جوانی جمعیت تایید نهایی شده‌اند که پس از آماده‌سازی قطعه زمین، فرایند تخصیص به متقاضیان واگذار خواهد شد.