شناسهٔ خبر: 167532 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان:

۱۷ پروژه راه‌سازی در استان اصفهان در حال احداث و بهسازی است

علیرضا قاری قرآن - اصفهان مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان گفت: با هدف ارتقای سطح کیفی راهها و حذف نقاط حادثه‌خیز، ۱۷ پروژه در حوزه مهندسی و ساخت این اداره کل در قالب احداث و بهسازی، تقاطع غیرهمسطح و تونل در دست اجرا قرار دارد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از استان اصفهان؛ علیرضا قاری قرآن مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان اظهار کرد: این استان یکی از استان‌های مرکزی کشور بوده و مباحثی همچون راه‌سازی، راه و نگهداری از آن به دلیل اینکه در استان اصفهان از ویژگی‌های خاصی برخوردار هستند بسیار حائز اهمیت است.  

وی با بیان اینکه در این استان موضوع ترافیک، حوادث ناشی از آن و عبور و مرور خودروها از محورهای مواصلاتی بسیار قابل توجه است، گفت: استان اصفهان با مساحت تقریبی ۱۰۷ هزار کیلومتر مربع ۶.۵ درصد خاک کشور را داراست که ۲۶ هزار و ۵۱۰ کیلومتر راه همسنگ، بیش از ۴ هزار کیلومتر راه با نقش ملی و ترانزیت، همجواری با ۹ استان و دارا بودن ۱۱۴ شهر همگی نشان از اهمیت بسیار بالای این استان در زمینه حمل و نقل و حوزه شهری است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان بیان کرد: در حال حاضر این اداره کل با بهره‌گیری از متخصصان واجد شرایط و دارای صلاحیت پروژه‌های راه‌سازی و ایمن سازی را با سرعت و کیفیت مناسب در دست اقدام قرار داده است.

وی ادامه داد: هم اینک ۱۷ پروژه در حوزه مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان در دست احداث است که با هدف ارتقاء سطح کیفی و حذف نقاط حادثه‌خیز، پروژه ها در قالب احداث و بهسازی، تقاطع غیرهمسطح و تونل در دست اجرا قرار دارد.  

قاری قرآن، پروژه تکمیل کمربندی جنوب غرب و پل زیرگذر آبنیل با پیشرفت فیزیکی ۶۲ درصدی، تکمیل عملیات عمرانی احداث ورودی و خروجی کمربندی پیر بکران و زیرگذر خوانسارک با پیشرفت فیزیکی ۵۶ درصد، مطالعه و اجرای سه راهی افجان - سه راهی مهردشت با پیشرفت فیزیکی ۴۵ درصد، احداث باند دوم اصفهان - اردستان و کمربندی کمشچه با پیشرفت فیزیکی ۴۲ درصدی و تکمیل تونل خوانسار و راه های دسترسی به آن با پیشرفت فیزیکی ۷۵ درصد را از جمله این پروژه ها عنوان کرد.  

وی افزود: دیگر پروژه های در دست احداث شامل احداث وتکمیل کمربندی آران وبیدگل اتصال به جاده قدیم - قم - کاشان و کمربندی کاشان، احداث تقاطع حادثه خیز غیر همسطح ورودی و خروجی شهر بوئین و میاندشت و پل شهید قجاوند، عملیات راه‌سازی و انجام آسفالت گرم باند دوم تیران –سامان، باند دوم نایین - انارک و مشجری به سه راهی چوپانان، تقاطع غیرهمسطح سه راهی علویجه و احداث باند دوم ورزنه ندوشن است.  

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان ادامه گفت: پروژه های تکمیل کنار گذر خوانسار و کمربندی وانشان و کمربندی سعید آباد، تکمیل کمربندی خمینی شهر به نجف اباد اتصال به پل سلیمان خاطر و تقاطع غیر همسطح شهرک الکترونیک، احداث باند دوم مبارکه مجلسی – بروجن، تکمیل جاده حسین آباد - ابوزید آباد فخره – کاشان، تکمیل جاده ابوزید آباد - محمد آباد و تکمیل محور کاشان – برزک نیز هر کدام بالغ بر ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند.