شناسهٔ خبر: 168436 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

معاون معماری و شهرسازی اداره کل راه و شهرسازی خوزستان خبر داد؛

الحاق یک هزار و ۳۰۱ هکتار زمین به محدوده شهرهای خوزستان

کوچک پور خوزستان معاون معماری و شهرسازی اداره کل راه و شهرسازی خوزستان از الحاق یک هزار و ۳۰۱ هکتار زمین به محدوده شهرهای استان در راستای تامین زمین طرح نهضت ملی مسکن خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی(خوزستان)، شبنم کوچک‌پور، معاون معماری و شهرسازی اداره کل راه و شهرسازی خوزستان در ارتباط با آخرین اقدامات انجام شده برای اجرای طرح نهضت ملی زمین و مسکن در استان اظهار داشت: با توجه به اینکه طرح ملی نهضت مسکن از اولویت‌های دولت است، به همین سبب این طرح را در معاونت معماری و شهرسازی در اولویت نخست کاری خود قرار داده ایم.

وی افزود: در راستای اجرای طرح نهضت ملی مسکن در استان و به منظور تامین زمین برای ساخت مسکن تا کنون یک هزار و ۳۰۱ هکتار زمین به محدوده شهرهای استان الحاق شده است.

کوچک پور ادامه داد: دو هزار و ۱۵ هکتار دیگر را نیز برای الحاق به محدوده شهرهای استان در حال اقدام داریم که مراحل اداری و قانونی آن در حال طی شدن است.

معاون معماری و شهرسازی اداره کل راه و شهرسازی خوزستان اظهار داشت: از این مساحت، ۸۷۷ هکتار مربوط به شهرهای هویزه، بهبهان، شوشتر، صالح‌شهر، کوت عبدالله، ایذه و اهواز در مراحل اخذ مصوبات و مجوزات استانی است.

وی ادامه داد: مجوز الحاق ۴۲۳ هکتار از اراضی که مربوط به شهرهای امیدیه و ماهشهر بوده است نیز مجوزات آن اخذ شده و به دبیرخانه شورای عالی شهرسازی در وزارت ارسال شده است.

کوچک پور تصریح کرد: مجوز الحاق ۷۱۵ هکتار از اراضی در توافقات با دیگر دستگاه‌ها از جمله ارتش و نفت اخذ شده است، اما جلسات نهایی منوط به انتقال اسناد است.

معاون معماری و شهرسازی اداره کل راه و شهرسازی خوزستان تاکید کرد: برای تامین زمین و پیشبرد طرح نهضت ملی مسکن در استان که نهایتا منجر به خانه دار شدن جمعی از هم استانی ها می شود تمام تلاش خود را انجام خواهیم داد.