شناسهٔ خبر: 169198 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

تردد بیش از ۳ میلیون خودرو در تعطیلات نیمه خرداد از محورهای مواصلاتی البرز

تردد-البرز مدیر کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای البرز از تردد بیش از ۳ میلیون ۸۵۹ هزار خودرو در تعطیلات نیمه خرداد از محورهای مواصلاتی استان البرز خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای البرز، علی زندی فر  اظهار کرد: بر اساس آخرین آمار ثبت شده توسط سامانه‌های ثبت تردد مرکز مدیریت راه‌های البرز  از تاریخ  ۱۳ تا ۱۸  خرداد امسال ۳ میلیون ۸۵۹  هزار و ۴۷۵  خودرو در تعطیلات نیمه خرداد از محورهای مواصلاتی استان البرز تردد داشتند.

وی افزود بر همین اساس یک میلیون و ۹۳۲ هزار و ۳۰۸ وارد استان البرز شدند این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۳/۴ درصد افزایش نشان می‌دهد.

زندی فر بیان کرد: همچنین در این بازه زمانی یک میلیون و ۹۲۷ هزار و ۱۶۷ خودرو از استان خارج شده که این آمار نیز نسبت به سال گذشته در این بازه زمانی ۴/۵ درصد افزایش داشته است.

وی افزود: بر مبنای این اطلاعات، میزان تردد بین استانی در محورهای استان البرز نسبت به سال گذشته ۸/۸ درصد بیشتر بوده است.

زندی فر با بیان اینکه در این بازه زمانی آزادراه تهران – کرج با متوسط تردد ساعتی ۶۲۹۱ تردد پرترددترین محور استان بودند، گفت: عمده مقاصد سفر هم استانی‌های البرزی  به تهران، قزوین، گیلان، مازندران و مرکزی بوده و بیشترین پلاک رویت شده در محورهای استان مربوط به استان‌های تهران، قزوین، گیلان و آذربایجان شرقی بودند.

مدیر کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای البرز در پایان یادآور شد: در این مدت سرعت متوسط وسایل نقلیه در محورهای مواصلاتی استان ۶۷.۹ کیلومتر در ساعت بوده است.