شناسهٔ خبر: 169624 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران:

۱۰۴ هزار واحد نوسازی شده در دولت سیزدهم بهره‌برداری شد

محمد آیینی مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران با بیان اینکه فرآیند نوسازی واحدهای مسکونی بافت‌های فرسوده از ۲۸۵ هزار واحد عبور کرد، گفت: در دولت سیزدهم بیش از ۱۰۰ هزار بنای ناپایدار در کشور برچیده شد.

محمد آیینی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل شرکت بازآفرینی شهری ایران در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از رکوردزنی‌های متعدد مسکن در حوزه نوسازی بافت‌های فرسوده خبر داد.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران گفت: هم اکنون و در روزهای پایانی دولت سیزدهم ۱۰۰ هزار بنای ناپایدار در سطح کشور برچیده شده است. همچنین با بهره‌برداری ۴۰۰۰ واحد نوسازی شده مسکن در بافت فرسوده خراسان رضوی واحدهای بهره‌برداری شده در دولت سیزدهم به ۱۰۴ هزار واحد رسیده است.

آیینی افزود: در دولت سیزدهم عملیات نوسازی بیش از ۲۸۵ هزار واحد در بافت‌های فرسوده کشور آغاز شد که نسبت به تمامی دولت‌های گذشته میزان رکورد نوسازی را به خود اختصاص داده است.

رکورد صدور پروانه با بیش از ۸۵ هزار واحد در ۱۴۰۲ شکسته شد

وی همچنین خاطرنشان کرد: سال ۱۴۰۲ رکورد صدور پروانه در کشور شکسته شد که این میزان از مرز ۹۵ هزار واحد عبور کرده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی توضیح داد: رزمایش مردمی گروه‌های جهادی از روز دوشنبه ۲۱ خرداد ماه شروع شده و ادامه دارد که در این رزمایش گروه‌های جهادی، بسته‌های تشویقی نوسازی در محلات فرسوده شهری را برای مردم تشریح می‌کنند.

گفتنی است در این رزمایش کتابچه حقوق مردم در نوسازی تولید مسکن در بافت‌های فرسوده شهری به مردم ارائه می‌شود.

به گفته آیینی در دولت مردمی شهید رئیسی بیش از ۵۰ امتیاز، حقوق و مشوق برای مردم در نوسازی بافت‌های فرسوده ارایه شد.