شناسهٔ خبر: 170152 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

وزیر کشور:

اجرای طرح‌ نهضت ملی مسکن یکی از افتخارات دولت سیزدهم است

آیین آغاز عملیات اجرایی و واگذاری اراضی 8986 واحد مسکونی طرح جوانی جمعیت وزیر کشور گفت: اجرای طرح‌ نهضت ملی مسکن یکی از افتخارات دولت سیزدهم است و شهید جمهور همواره پیگیر اجرای بی چون و چرای این طرح اساسی بود.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه وشهرسازی(استان مرکزی)، آیین آغاز عملیات اجرایی و واگذاری اراضی ۸۹۸۶ واحد مسکونی طرح جوانی جمعیت و نهضت ملی مسکن استان مرکزی با حضور وزیر کشور، استاندار مرکزی، مدیرعامل شهرهای جدید، نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی و سایر مسئولین برگزار شد.

احمد وحیدی در مراسم اهدای زمین به خانواده‌های خوش جمعیت استان مرکزی در شهر جدید امیر کبیر اراک، افزود: شتاب بخشی به پروژه های مسکونی کشور مدیون حمایت‌های شهید جمهور است.

وی ادامه داد: اجرای قانون جوانی جمعیت نیز یکی دیگر از افتخارات دولت سیزدهم است و امروز یکی از وعده‌های رییس جمهور شهید شامل ساخت مسکن ملی و جوانی جمعیت محقق شده است.

وزیر کشور اظهار کرد: در هشت سال قبل از دولت سیزدهم دچار رکود شدید در حوزه مسکن بودیم و باید آنچه از قبل مانده بود نیز به اتمام می رسید، همچنین کارهای در دست اقدام باید آغاز می شد، از طرفی رکود شدید اقتصادی و رشد منفی تورم نزدیک به ۶۰ درصد وجود داشت و شهید رئیسی در این شرایط دولت را تحویل گرفتند که گفته می شد حتی مشکل آب کشور هم بدون حل مسائل ما با آمریکا درست نمی شود اما این باور ۱۰۰ درصد غلط و شرک آلود بود.

وحیدی با بیان اینکه شهید جمهور پروژه‌های مختلفی از جمله در حوزه مسکن را در این شرایط آغاز کردند، گفت: به گفته وزیر راه و شهرسازی عملیات اجرایی دو میلیون و ۶۰۰ هزار مسکن در کشور آغاز شده است. این کار در دو سال اول دوره نخست دولت سیزدهم صورت گرفت که کاری شگفت انگیز بود، در حالی که مسکن مهر در دوره دوم دولت وقت انجام شد.

وی خاطرنشان کرد: مسکن یکی از نیازهای ضروری مردم است و تامین آن برای افراد نیازمند کاهش بار بر دوش دولت است و امروز خوشبختانه تحویل مسکن در سراسر کشور انجام می شود.

وزیر کشور گفت: شهید رییسی تمام تلاش خود را برای توسعه اقتصادی کشور و حل مشکلات مردم بکار گرفت که در حوزه اقتصاد احیای واحدهای تعطیل و در حوزه مشکلات مردم هم ساخت ۲ میلیون ۶۰۰ هزار واحد مسکونی را در کارنامه درخشان خود دارد.

وحید تاکید کرد: امید است رئیس جمهور آینده راه شهید رئیسی در ساخت مسکن و توجه ویژه به تولید را ادامه دهد.