شناسهٔ خبر: 170194 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

مسئول عملیات حج شرکت فرودگاه‌ها خبر داد؛

آغاز عملیات بازگشت حجاج ایرانی از اول تیرماه

آجیلیان مسئول عملیات حج شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران گفت: فرودگاه بین‌المللی کرمان نخستین فرودگاهی است که به استقبال زائران می‌رود.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از  روابط عمومی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، " محمد حسین آجیلیان "  از آغاز عملیات بازگشت حجاج ایرانی از یکم تیرماه سال جاری خبر داد و گفت: عملیات رفت زائران ایرانی از ۲۴ اردیبهشت تا ۲۱ خرداد ماه سال جاری انجام شد و طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده عملیات بازگشت حجاج نیز از اول تیرماه آغاز تا  ۲۱ تیرماه ادامه خواهد داشت.

مسئول عملیات حج شرکت فرودگاه‌ها خاطرنشان کرد: در روز یکم تیرماه ۳ پرواز به فرودگاه مشهد، ۳ پرواز به فرودگاه تبریز ،۳ پرواز به فرودگاه اهواز و ۲ پرواز به فرودگاه کرمان انجام خواهد شد و در مجموع ۱۸ فرودگاه اهواز، ساری، یزد، کرمان، رشت، اردبیل، تبریز، زنجان، شیراز، مشهد، اصفهان، زاهدان، بندرعباس، بیرجند، ارومیه، بوشهر، گرگان و همدان عملیات بازگشت حجاج ایرانی به میهن اسلامی را خواهند داشت.

آجیلیان افزود: عملیات بازگشت حجاج ایرانی از این فرودگاه‌ها تا روز ۲۱ تیرماه ادامه خواهد داشت و اولین پرواز بازگشت به فرودگاه کرمان و آخرین پرواز نیز به فرودگاه ارومیه خواهد بود.

مسئول عملیات حج شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران اظهار کرد: ۱۸ فرودگاه‌ یاد شده هم اکنون برای اجرای عملیات بازگشت حجاج ایرانی به میهن اسلامی آماده هستند و اقدامات مورد نیاز جهت تسهیل عملیات بازگشت حجاج ایرانی در این فرودگاه‌ها انجام شده است.

وی گفت: در عملیات بازگشت حجاج به کشورمان در مجموع ۱۰ هزار و ۹۷۴ نفر به فرودگاه مشهد، ۴۰۹۷ نفر به فرودگاه تبریز، ۳۶۳۰ نفر به اهواز و ۲۶۶۲ نفر به فرودگاه کرمان و همینطور دیگر فرودگاه‌های کشور پرواز خواهند داشت.

آجیلیان در پایان توصیه کرد: با توجه به شرایط آب و هوایی و ظرفیت های فرودگاهی مستقبلین به فرودگاه‌ها مراجعه نکنند تا عملیات بازگشت حجاج  ایرانی در فرودگاه‌های کشور دچار مشکلات تردد نشود.