شناسهٔ خبر: 19372 - سرویس جاده‌ای
نسخه قابل چاپ

برخی از مهم‌ترین اخبار استان‌ها در هفته‌ای که گذشت

تاكيدرئیس جمهور بر تسريع اجرای پروژه‌های عمرانی یزد / ۶ پیشنهاد استاندار لرستان برای بازآفرینی شهری لرستان‌/ واگذاری حدود ۹۰ درصد مسکن مهر سمنان به متقاضیان /فعالیت‌های ویژه استان‌ها برای سفرهای نوروز ۹۵/ /بهره‌برداری از ۱۱۴۵ واحد مسکن مهر در جنوب سیستان و بلوچستان

یزد نخستین شهر خشتی و دومین شهر تاریخی جهان بعد از ونیز ایتالیا تاكيد رئیس‌جمهور بر تسريع اجرای پروژه‌های عمرانی یزد و فعالیت‌ ویژه راهداران سراسر استان‌ها برای سفرهای نوروز ۹۵ از مهم‌ترین اخبار هفته گذشته گروه استان‌ها بود. این در حالی است که همزمان برخی از مراکر استان‌ها از جمله سمنان و سیستان وبلوچستان شاهد واگذاری بیش از یک‌هزار واحد مسکن مهر به متقاضیان بودند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی مهم‌ترین اخبار استان‌ها در هفته گذشته به شرح زیر است:

نام استان‌ها استان در هفته ای که گذشت
یزد

رئیس جمهوری در سفر استانی خود به یزد با بیان اینکه طی دو سال آینده ۴۴ طرح و پروژه با اعتبار ۹۷۰ میلیارد تومان در استان یزد اجرایی می‌شوند، از اختصاص ۵۳۲ میلیارد تومان برای پروژه‌های راه و راه‌آهن خبر داد.

آغاز عملیات دو خطه کردن راه آهن بافق- اصفهان با دستور رئیس جمهور

  افتتاح ۵ پروژه ریلی در راه‌آهن یزد/ اعتبار پروژه‌ها بالغ بر ۳۰۰ میلیارد ریال

لرستان

 ۶پیشنهاد استاندار لرستان برای بازآفرینی شهری لرستان‌ ؛ تاسیس ۱۷درمانگاه و پایگاه سلامت در ۵شهر استان، لزوم تعیین تکلیف برای حل مشکل پادگان ۰۷و...

استاندار لرستان در حاشیه سیزدهمین نشست ستاد ملی بازآفرینی شهری : اجرای طرح بازآفرینی شهری نیازمند پشتوانه قانونی و مالی است اما نباید انتظار داشته باشیم تمام کارها را دولت انجام دهد باید فضا را برای آمدن و مشارکت بخش خصوصی فراهم کنیم.

شهردار بروجرد : ساماندهی بافت‌های فرسوده شهر به غیر از تخصیص اعتبار ، نیازمند مصوبات جدید است.

تهران

مدیرکل حمل ونقل و پایانه‌های سازمان راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان تهران با اشاره به فعالیت‌های ویژه استان تهران برای سفرهای نوروز ۹۵ گفت: سال گذشته استان تهران بیشترین حجم جابه‌جایی را با ناوگان عمومی کشور داشت و رتبه نخست را به خود اختصاص داد.

گیلان

مدیر راهداری اداره‌کل راه و شهرسازی گیلان گفت: هرسال درتعطیلات نوروز و در راستای تامین امنیت شهروندان و مسافران، طرح راهداری نوروزی به طور روزانه و تمام وقت برای تسهیل در تردد مسافران اجرا می‌شود.

امکان بازدید نوروزی از بنادر گیلان در ایام نوروز از ساعت ۹ تا ۱۷ برای بازدید مسافران نوروزی فراهم شده است.

سمنان

با حضور قائم مقام وزیر راه و شهرسازی، مدیرکل و معاون عمرانی استاندار و مدیران دیگر دستگاه‌های اجرایی بیش از ۱۲۰۰ واحد مسکن مهر در استان سمنان افتتاح شد. به گفته مهرآبادی تقریبا ۹۰ درصد از کل پروژه‌های در دست ساخت مسکن مهر استان تحویل متقاضیان شده است و مابقی آن با افزایش سطح وام بانکی و آورده متقاضی در اوایل سال آینده به اتمام خواهد رسید.

فارس

بازدید مدیرکل راه و شهرسازی فارس از عملیات اجرایی تعریض کمربندی شهر شیراز

هرمزگان

مدیرکل راه و شهرسازی هرمزگان از واگذاری دبيرخانه دائمی بتن در مقررات ملی ساختمان به این استان خبر داد.

کهگیلویه و بویر احمد

مدیر ساخت و توسعه اداره‌کل راه وشهرسازی کهگیلویه و بویر احمد، با اشاره به پایین بودن شاخص راه روستایی استان نسبت به کل کشور گفت: از ۴۶۵۰کیلومتر راه روستایی استان تنها ۴۴درصد آن آسفالت شده است.

اردبیل

آمادگی راه و شهرسازی شهرستان بیله سوار برای پذیرایی از مسافران نوروزی

راهداری نوروزی در پارس آباد ادامه دارد

قم

معاون امور عمرانی استانداری قم: زیرساخت‌های محلات مسكن مهر باید تا اواسط سال ۹۵ آماده‌سازی و تكمیل شود.

آذربایجان شرقی

رئیس اداره راه و شهرسازی کلیبر آذربایجان‌شرقی از پاکسازی شانه وحریم راه‌های این شهرستان خبر داد، این در حالی‌ست که به گفته رئیس اداره راه و شهرسازی مرند، عملیات پاکسازی نقوش اضافه تابلوها و علائم حوزه‌های استحفاضی شهرستان مرند اجرا شد.

کردستان

افتتاح بیش از یک‌هزار واحد مسکن مهر در استان کردستان

سیستان وبلوچستان

هزار و ۱۴۵ واحد مسکن مهر با حضور سیدمحمد پژمان معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان ملی زمین و مسکن به‌طور همزمان در شهرستان‌های جنوب استان سیستان و بلوچستان افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

قزوین

 

یک باب درمانگاه در ناحیه شهری مهرگان که از محل اعتبارات داخلی راه و شهرسازی استان قزوین احداث شده بود جهت بهره‌برداری به دانشگاه علوم پزشکی تحویل شد.

کرمان

محمدمهدی بلوردی خبر داد: ۴۷۵هزار هکتار اراضی دولتی تحت مدیریت راه و شهرسازی استان کرمان/ معرفی نخستين فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن كرمان

 

نظر شما