شناسهٔ خبر: 20573 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

حامد مانی‌فر مطرح کرد:

تاسیس صندوق سرمایه‌گذاری در راستای اقتصاد مقاومتی/ جزئیات راهکار عملی خروج بازار مسکن از رکود

حامد مانی فر مدیرکل راه و شهرسازی استان قزوین گفت در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و خروج بازار مسکن از رکود، اداره کل راه و شهرسازی این استان درصدد تاسیس صندوق سرمایه‌گذاری زمین و مسکن است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان قزوین، مهندس حامد مانی‌فر با اعلام این خبر گفت: این اداره کل در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و به عنوان یکی از راه‌های خروج بازار مسکن و ساختمان استان از رکود، در صدد تاسیس صندوق سرمایه گذاری زمین و مسکن است.

وی در این راستا افزود: این صندوق راهکار موثری‌ست برای استفاده از سرمایه‌های خرد در پروژه‌های کلان سرمایه گذاری که با توجه کمبود نقدینگی موجود به این وسیله می‌توان چرخ‌های صنعت ساختمان را به حرکت درآورد.

مانی فر با اشاره به اینکه این صندوق با مجوز رسمی از سازمان بورس و اوراق بهادار کشور شروع به کار خواهد نمود، عنوان کرد: این برنامه در حال حاضر در مراحل اخذ مجوزهای اولیه است و پس از طی این مراحل و دریافت مجوز، پذیره‌نویسی از سازمان بورس شرایط سرمایه‌گذاری و سایر موارد مربوط به آن در آینده‌ای نزدیک اطلاع‌رسانی خواهد شد.

دبیر شورای مسکن استان با تاکید بر اینکه جذب سرمایه‌گذار نیازمند ایجاد انگیزه است، اظهار داشت: سود پیش‌بینی شده حاصل از این سرمایه‌گذاری بیش از سود سپرده سرمایه گذاری بلند مدت نزد بانک‌ها است تا به این ترتیب بتوان تمایل لازم برای سرمایه‌گذاری در این صندوق‌ها را ایجاد کرد.

 

نظر شما