شناسهٔ خبر: 20613 - سرویس ریلی
نسخه قابل چاپ

گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از قطار گردشگری عقاب طلایی؛

گردشگران خارجی: سفر به ایران را هیچ‌گاه از خاطر نخواهیم برد/ مردم ایران مهمان‌نواز و با فرهنگی غنی هستند/ سفر به ایران با قطار راحت‌تر از آنی بود که تصور می‌کردیم

گردشگر گردشگران خارجی قطار عقاب طلایی مردم ایران را مردمی مهمان‌نواز٬ مهربان و با فرهنگی غنی توصیف و اذعان کردند سفر به ایران را هرگز از یاد نخواهند برد. آن‌ها همچنین سفر با قطار را سفری راحت خواندند و این نوع سفر را به علاقه‌مندان به گردشگری به ویژه در ایران توصیه کردند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی٬ قطار عقاب طلایی حامل گردشگران اروپایی، آمریکایی و استرالیایی دیروز دوشنبه ۲۳ فروردین‌ماه در حالی وارد ایستگاه تهران شد که پیش از این قطار در تبریز٬ زنجان٬ کاشان، اصفهان، شیراز، یزد و مشهد توقف داشت و گردشگران خارجی از اماکن تاریخی، فرهنگی و دیدنی این شهرها دیدن کردند.

قطار مجارستانی عقاب طلایی روز ۱۷ فروردین ماه البته بدون سرنشین و فقط با خدمه مجارستانی خود از کشور ترکیه وارد مرز رازی شد و دلیل این مسئله که بدون سرنشین نیز وارد کشور شد ناامنی‌های به‌وجود آمده در کشور ترکیه عنوان شده بود.

گردشگران این قطار خارجی با هواپیما به تبریز آمدند و عصر روز ۱۷ فروردین ساعت ۱۹:۳۰ پس از بازدید از بناهای تاریخی٬ مناطق گردشگری و فرهنگی شهر تبریز سوار قطار شدند و سفر ریلی خود را در کشورمان آغاز کردند.

در روز پایان سفر ریلی، گردشگران خارجی قطار عقاب طلایی صبح روز ۲۳ فروردین‌ماه رأس ساعت ۱۰ صبح وارد ایستگاه راه‌آهن تهران شد و این مسافران پس از اقامتی دو روزه در این شهر با هواپیما تهران را ترک می‌کنند.

یکی از گردشگران اروپایی حاضر در این قطار پس از پیاده شدن از قطار عقاب طلایی در ایستگاه راه‌آهن تهران در پاسخ به این سوال که سفر به ایران برای او چگونه بوده است٬ گفت: این سفر بسیار سفر لذت‌بخشی برای من و همراهانم بود و تجربه‌ای شد که هیچ‌گاه از خاطره‌ام نخواهد رفت چراکه ایران برای من جایی بود که تجربه‌های جدیدی در زندگی کسب کردم که بسیار تازگی داشت و برای ما این تجربه‌ها و رویدادها در این سفر برای اولین بار رقم خورد.

وی با اشاره به برخورد گرم مردم ایران با آن‌ها گفت:مردم ایران را مردم بسیار خون‌گرم٬ مهمان‌نواز و مهربان دیدم و به هیچ وجه انتظار نداشتم چنین لطف عمیقی به من و همراهانم داشته باشند.

وی درباره سفرش با قطار نیز گفت: تا به حال چنین تجربه‌ای نداشتم که نزدیک به یک هفته با قطار از شهرهای مختلف بازدید کنم و در واقع گمان نمی‌کردم که سفر با قطار به این حد راحت و آسایش‌بخش باشد.

این گردشگر اروپایی سفر با قطار عقاب طلایی را در شبکه ریلی ایران جالب خواند و مسیر ریلی را که قطار عقاب طلایی از آن عبور کرد٬ مسیری دارای تنوع آب و هوایی و اقلیمی متنوع خواند.

​یکی دیگر از گردشگران حاضر در این قطار نیز سفر به ایران را فوق‌العاده خواند و عنوان کرد: من خیلی خیلی خوشحالم و این سفر بی‌نظیر بود. به ویژه  اینکه با مردمان مهربان ایران مواجهه و آشنا شدم. مردم ایران متمدن، با فرهنگ و دوست داشتنی هستند و ما این مسئله را از نزدیک درک کردیم.

وی با اشاره به اینکه در این سفر ریلی از شهرهای دیدنی و تاریخی ایران بازدید کردیم که هریک از شهرهای ایران ویژگی خاص خود را داشت و برای خود دارای هویت ویژه‌ای بود افزود: مثلا شهر تبریز و شیراز از بناهای تاریخی بسیاری برخوردار بودند و ما از دیدن این اماکن تاریخی بسیار لذت بردیم و به تاریخ کهن ملت ایران اندیشیدیم. در عین حال برخی دیگر از شهرها نظیر مشهد بیشتر برای ایرانیان و مسلمانان وجهه مذهبی دارد و برخی دیگر از شهرها به لحاظ آب و هوایی جاذبه گردشگری دارد.

این گردشگر استرلیایی سفر با قطار را بسیار لذت‌بخش عنوان و اظهار کرد: خدمه و کادر فعال در این قطار در کنار امکانات ویژه و سرویس‌دهی بسیار خوب باعث شد سفر با قطار برای ما بسیار لذت بخش رقم بخورد.

وی اظهار کرد: سفر با قطار را به همه به ویژه برای کسانی که می‌خواهند از شهری به شهری دیگر بروند توصیه می‌کنم چراکه در این گونه سفرها که دائم شهر به شهر سیر می‌کنیم٬ نیاز نیست که دائم به هتل برویم و می‌توان از همان قطار برای استراحت و اسکان استفاده کرد. این مسئله باعث راحتی بیشتر مسافران است و ما دیگر مجبور نبودیم از هتلی به هتل دیگر برویم بلکه در قطار به عنوان یک هتل متحرک مستقر بودیم.

وی پاسخ داد: این سفر یکی از راحت‌ترین و لذت‌بخش‌ترین سفرهای طول زندگی من بود.

قطار عقاب طلایی دیشب در ساعت ۲۱ تهران را به مقصد تبریز ترک کرد و در تاریخ ۲۴ فروردین‌ماه ساعت ۱۶:۳۰ از مرز رازی ایران خارج و وارد کشور ترکیه می‌شود. سپس این قطار از ترکیه راهی مجارستان مقصد اصلی خود خواهد شد./

نظر شما