شناسهٔ خبر: 22703 - سرویس جاده‌ای
نسخه قابل چاپ

معاون وزیر راه خبر داد:

نهایی شدن قرارداد احداث آزادراه کرمانشاه-همدان با ایتالیایی‌ها تا شنبه/ مذاکره ایتالیایی‌ها برای ساخت آزادراه بازرگان- بندرامام(ره)

امیر امینی در نشست خبری معاون برنامه ریزی و اقتصاد حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی از نهایی شدن قرارداد ساخت آزادراه همدان-کرمانشاه با شرکت ایتالیایی تا روز شنبه (هشتم خرداد) خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از ایسنا، امیر امینی در نشست با استاندار کرمانشاه، اظهار کرد: خوشبختانه شرکت ایتالیایی اهتمام جدی برای این کار دارد و مذاکرات تا اینجای کار به خوبی پیش رفته و تا روز شنبه (هشتم خرداد) این مذاکرات و قرارداد پروژه نهایی می‌شود.

امینی در خصوص مسیر این آزادراه و عبور آن از شهرستان سنقروکلیایی، گفت: انتخاب مسیر با خود سرمایه گذار است و قطعا آزاده راه از مسیری عبور داده می‌شود که ترافیک بیشتری دارد و سرمایه گذاران ایتالیایی باید در زمینه انتخاب مسیر این آزادراه خودشان به نتیجه برسند.

وی تصریح کرد: امیدواریم با توجه به پیگیری‌هایی که نماینده سابق سنقر و کلیایی داشت، مسیر این آزادراه از شهرستان سنقر عبور کند.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: همچنین ایتالیایی‌ها برای ساخت آزادراه از بازرگان تا بندرامام(ره) وارد مذاکره شده‌اند که مسیر کرمانشاه-خرم آباد نیز در دل این آزادراه قرار دارد.

امینی اظهار کرد: قرار است این سرمایه گذاران با سازمان راهداری توافق کنند تا در نهایت بتوانیم بصورت BOT یا BLT این پروژه را احداث کنیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: امروز نیز مسئولین شرکت "مرز راه" آمادگی خود را برای احداث آزادراه در مسیر مرز پرویزخان و نیز مرز خسروی به سرپل ذهاب اعلام کرد که مجموع این دو مسیر ۲۴ کیلومتر است.

وی تصریح کرد: با توجه به ترافیک بالای این دو مسیر، قطعا ساخت آزادراه و گرفتن عوارض برای سرمایه گذار به صرفه خواهد بود و در صورتی که مذاکرات و قرارداد این پروژه نهایی شود امیدواریم که ظرف ۱۷ تا ۱۸ ماه این پروژه به بهره‌برداری برسد.

معاون برنامه ریزی و اقتصاد حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی همچنین در سفر دو روزه خود به استان کرمانشاه از چند پروژه مهم راه این استان بازدید کرد.

امیر امینی در حاشیه بازدید از پروژه‌های راه و شهرسازی استان کرمانشاه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه پروژه‌های مهمی در زمینه راه در استان کرمانشاه در دست اجراست، گفت: یکی از محورهای مهم استان محور سه راهی حمیل به پل‌دختر است که طبق توافقی که با پیمانکار داشته‌ایم قرار شده تا ۱۵ کیلومتر از این مسیر در سال جاری تحویل شود.

وی تصریح کرد: از پروژه حمیل به کرمانشاه نیز بازدید صورت گرفت و مقرر شد تا امسال ۳۰ کیلومتر روکش آسفالت این مسیر به بهره برداری برسد.

معاون وزیر راه و شهرسازی به محور ثلاث-جوانرود هم اشاره و تصریح کرد: در این محور نیز اخیرا پیمانکار مستقر شده و مقرر شده تا در صورت تامین اعتبار امسال ۱۰ کیلومتر از این مسیر به بهره برداری برسد.

وی افزود: همچنین امسال ۱۰ کیلومتر از مسیر راه روستایی ثلاث-سرپل ذهاب روکش آسفالت خواهد شد.

امینی به بازدید از محور پلیس راه بیستون-هرسین اشاره و تصریح کرد: این مسیر به طول ۲۴ کیلومتر است که مقرر شده منبع مالی برای آن تامین شود و امسال در صورت تامین اعتبار ۱۵ کیلومتر از این مسیر به بهره برداری برسد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه امسال ارتباط در محور سنقر-کامیاران برقرار می شود، گفت: چهار کیلومتر از این مسیر آسفالت شده و هفت کیلومتر آن باقی مانده که امسال روکش آسفالت شده و تحویل داده می‌شود.

وی محور کامیاران - کرمانشاه را یکی از محورهای مهم استان عنوان کرد و افزود: این محور در زیرمجموعه کریدور ۱۰ که همان کریدور شمال غرب به جنوب کشور است، قرار دارد.

معاون برنامه ریزی و اقتصاد حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: از کرمانشاه تا کامیاران به طول ۶۰ کیلومتر است که این مسیر را امسال تکمیل و تحویل می‌دهیم.

امینی افزود: همچنین از محور کامیاران تا سنندج نیز که در محدوده استان کردستان قرار دارد به طول ۲۰ کیلومتر را امسال انجام می‌دهیم تا از محور ۱۲۰ کیلومتری میان کرمانشاه-سنندج، ۸۰ کیلومتر آن امسال انجام شود.

نظر شما