شناسهٔ خبر: 23596 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

درهای اتحادیه اروپا به روی «ایران ایر» باز شد

هواپیما هما- بوئینگ 747 در حالی که حدود دو ماه از انتشار خبر احتمال رفع محدودیت‌های اعمال شده اتحادیه اروپا علیه شرکت‌های هواپیمایی ایران می‌گذرد، یک مقام اروپایی از خارج شدن «ایران ایر» از لیست سیاه پروازی این اتحادیه خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، کمیسیونر حمل و نقل اتحادیه اروپا دیروز پنجشنبه اعلام کرد هواپیماهای شرکت «ایران ایر» از لیست سیاه پروازی این اتحادیه خارج شده است.

به گزارش فارس، اواخر فروردین ماه و در حالی فدریکا موگرینی در صدر هیاتی از اتحادیه اروپا به تهران سفر کرده بود، مقامات اروپایی خبر دادند که اتحادیه اروپا آماده رفع محدودیت‌های اعمال شده روی شرکت‌های هواپیمایی ایرانی است.

قرار بود موضوع رفع محدودیت‌های اعلام شده علیه شرکت‌های هواپیمایی ایرانی در جریان سفر هیات عالی رتبه اتحادیه اروپا به ریاست موگرینی به تهران اعلام شود.

کمیسیونر حمل و نقل اتحادیه اروپا دیروز اعلام کرد شرکت هواپیمایی «ایران ایر» از لیست سیاه شرکت‌هایی که به خاطر مسائل امنیت پروازی، حضورشان در آسمان اتحادیه اروپا ممنوع شده بود، از این لیست خارج شده است.

خبرگزاری فرانسه نوشت: «ویولتا بولک» در بیانیه‌ای اعلام کرد «به دنبال سفرم در ماه آوریل به ایران، یک بررسی فنی با موفقیت در ماه می صورت گرفت. بر اساس این ارزیابی خرسندم که اعلام کنم ما اکنون قادریم اجازه دهیم بیشتر هواپیماهای ایران ایر را به آسمان اروپایی برگردانیم».

اتحادیه اروپا اغلب هواپیماهای ایرانی و به ویژه ایران ایر را در سال ۲۰۱۰ به بهانه «کهنگی» ناوگان هواپیمایی این کشور از ورود به حریم هوایی اتحادیه ممنوع کرده بود.

کمیسیونر حمل و نقل اتحادیه اروپا دو ماه قبل با لحنی محتاطانه درباره نتایج گفتگوها برای رفع محدودیت‌های هواپیمایی ایران گفته بود: «من اصلا انتظار ندارم که اتخاذ اقدامات و گام‌ها در این باره ساده باشد».

نظر شما