شناسهٔ خبر: 25291 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مانی‌فر در گفتگو با پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی مطرح کرد:

تردد ۴ میلیون مسافر از راه‌های قزوین در تعطیلات عید فطر/ آزاد راه کرج- قزوین دومین آزاد راه پر تردد ایران/ آسفالت و خط‌کشی ۵۰۰ کیلومتر از راه‌ها برای ایمن‌سازی سفرهای تابستانی/ کاهش ۱۰ درصدی تلفات جاده‌ای استان در چهار ماه سال جاری

مصاحبه با مانی فر مدیر کل راه و شهرسازی استان قزوین با اشاره به تعطیلات تابستانی و تردد مسافران از راه‌های استان قزوین گفت: در ایام تعطیلات عید فطر تردد حدود ۴ میلیون مسافر در راه‌های استان ثبت شد و این درحالی است که راه‌های استان قزوین چهارمین راه پرتردد در کل کشور است.

حامد مانی‌فر در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، با بیان اینکه راه‌های استان قزوین حداقل ۱۱ استان را به یکدیگر وصل می‌کند، افزود: آزادراه کرج- قزوین از نظر تردد مسافر پرتردد‌ترین آزادراه بعد از کرج- تهران و یکی از راه‌های ویژه استان است.

مدیر کل راه و شهرسازی استان قزوین با اعلام اینکه برای ایمن‌سازی سفرهای تابستانی ۵۰۰ کیلومتر از راه‌های استان را آسفالت و خط کشی کردیم، گفت: عملیات بهسازی و آسفالت کردن مسیرهای قزوین- رشت و لاین جنوبی قزوین- کرج که در حال حاضر دارد به صورت آزمایشی اجرا می‌شود، از جمله این مسیرهاست.

مانی‌فر ادامه داد: باتوجه به برنامه‌ای که ما برای ایمن سازی راه‌های استان مد نظر داریم باید در ۶۷ کیلومتر از راه‌ها نیوجرسی نصب کنیم که از این میزان ۵۲ کیلومتر آن عمل شده است.

وی با یادآوری اینکه در سال ۹۴ حدود بیست کیلومتر از راه‌های استان به سیستم روشنایی مجهز شده‌اند، گفت: از این میزان ۱۲کیلومتر آن در آزاد قزوین- کرج واقع است و بقیه آن در راه‌های روستایی و پرتردد استان که در حاشیه جاده‌ها قرار دارند، بوده است.

مدیر کل راه و شهرسازی استان قزوین با اشاره به وضعیت اکیپ‌های راهداری در تابستان گفت: ما اکیپ‌های خود را از ۱۲ به ۲۰رسانده‌ایم و برای تعطیلات پیش رو هم آمادگی کامل را در اکیپ‌های خود داریم.

وی ادامه داد: ترمیم تابلوهای ایمنی در آزادراه‌ها و محورهای اصلی هم انجام شده تا به ایمن‌سازی جاده‌ها کمک کند.

مانی‌فر درباره شناسایی و بهبود نقاط حادثه خیز راه‌های استان گفت: ما باتوجه به دستورالعمل جدید نقاط را شناسایی کردیم و در قالب یک دفترچه به سازمان راهداری ارائه دادیم باید با اعتباراتی که به سازمان راهداری تخصیص داده می‌شود آن نقاط را بهبود سازیم.

وی با اشاره به تلفات جاده‌ای استان گفت: تلفات جاده ای در استان نسبت به سال گذشته کاهش یافته و در چهارماه امسال نسبت به میانگین سال گذشته ۱۰ درصد کاهش داشتیم.

نظر شما