شناسهٔ خبر: 27754 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

بت‌شکن خبر داد؛

رونق بازار معاملات مسکن با سیاست‌های جدید بانک مسکن

محمد هاشم بت شکن مدیرعامل بانک مسکن با اعلام رشد ۹۸ درصدی مشارکت مدنی و افزایش ۶۵ درصدی تسهیلات خرید، مجموعه اقدامات تحت مسئولیت بانک مسکن را مقدمه ای برای رونق بازار معاملات مسکن در سال جاری برشمرد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمدهاشم بت‌شکن مدیرعامل بانک‌مسکن در بیان اقدامات تحت مسئولیت بانک مسکن برای خروج مسکن از رکود گفت: براساس اعلام بانک مرکزی در مرداد امسال نسبت به نقطه مشابه حجم معاملات واحدهای مسکونی ۳۰ درصد افزایش پیدا کرده است.

وی گفت: تسهیلات پرداختی بانک مسکن در حوزه مشارکت مدنی حدود ۹۸ درصد افزایش پیدا کرده و تسهیلات خرید نیز ۶۵ درصد رشد داشته است.

بت‌شکن ادامه داد: براساس آمار بانک مرکزی در مرداد متوسط قیمت مسکن حدود ۷.۵ درصد در تهران افزایش پیدا کرده است.

مدیرعامل بانک مسکن تاکید کرد: افزایش شاخص هایی چون معاملات مسکن، افزایش تسهیلات و بازدهی بیانگر این است که امسال علایم خروج از رکود در بخش مسکن در اقتصاد کشور پر رنگ تر خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه بخش مسکن بخش پیشران در حوزه اقتصاد است به خبرگزاری صدا و سیما گفت: نرخ تسهیلات بانک مسکن برای مشارکت در ساخت ۱۸ درصد است و محل اوراق ۱۷.۵ درصد و سایر صندوق ها ۱۱ درصد است و پس اندازیکم در بافت فرسوده ۸ و سایر نقاط ۹.۵ درصد است.
بت‌شکن تصریح کرد: سالیانه حدود ۱۰۰ هزار فقره تسهیلات به بافت فرسوده پرداخت می شود و تاکنون بانک مسکن به عنوان یک بانک تخصصی و توسعه ای در سال گذشته به تعهدات خود در اعطای بافت فرسوده عمل کرده است./

نظر شما