شناسهٔ خبر: 27947 - سرویس جاده‌ای
نسخه قابل چاپ

عضو کمیسیون اقتصادی اروپایی سازمان ملل خبر داد؛

همکاری کشورها در تامین امنیت، ثبات و پایداری حمل و نقل بین المللی/ آغاز نخستین کنفرانس جهانی حمل و نقل پایدار در ترکمنستان

حمل و نقل معاون دبیر اجرایی کمیسیون اقتصادی اروپایی سازمان ملل، همکاری کشورها را عامل مهمی در تامین امنیت، ثبات و پایداری حمل ونقل بین المللی خواند و از آغاز نخستین کنفرانس جهانی حمل و نقل پایدار در ترکمنستان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، «اندره واسیلی» امروز جمعه در همایش رسانه ای نخستین کنفرانس جهانی حمل و نقل پایدار در عشق آباد گفت: برای دستیابی به حمل و نقل پایدار در جهان باید توسعه حمل و نقل ترکیبی و چند وجهی در بین جامعه جهانی و کشورها مورد توجه قرار گیرد.

ایرنا از قول آندره واسیلی نوشت: همکاری کشورها در سازمان های بین المللی از جمله اکو و شانگهای برای همکاری های منطقه ای اهمیت زیادی دارد و گفت و گو های کشورها نیز در این زمینه بسیاری از موانع این بخش را برطرف می کند.

این مقام سازمان ملل افزود: برگزاری نخستن کنفرانس جهانی حمل و نقل پایدار در عشق آباد برای ما اهمیت زیادی دارد تا از این طریق بتوانیم مسایل مختلف این بخش در همکاری های بین المللی را بیشتر مورد برسی قرار دهیم.

وی با اشاره به اینکه این کنفرانس می تواند همکاری کشورهای جهان را در حوزه حمل و نقل توسعه دهد، گفت: هر روز شاهد ارتقای سطح همکاری ها در حوزه حمل و نقل جهانی هستیم و این مساله می تواند تفاهم بین الملی کشورها را در این عرصه ارتقا دهد.

گفتنی است، کنفرانس جهانی حمل و نقل پایدار، ۲۶ و ۲۷ شهریور ماه در عشق آباد پایتخت ترکمنستان برگزار می‌شود./

نظر شما