شناسهٔ خبر: 33188 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

همزمان با ورود نخستین هواپیمای برجامی صورت گرفت:

بازتاب تحویل نخستین هواپیمای ایرباس به ایران در رسانه پاکستانی/ روز آفتابی روابط ایران و اروپا با تحویل اولین ایرباس

ورود روزنامه انلگیسی زبان «داون» پاکستان ضمن انتشار خبر تحویل اولین هواپیمای مسافربری ایرباس مدل A-۳۲۱ از یکصد فروند هواپیمایی که ایران به این شرکت اروپایی سفارش داده، به نقل از مدیرعامل شرکت «ایران ایر»، این رویداد مهم را به روز آفتابی در روابط دوستانه ایران و اروپا پس از برجام تشبیه کرد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، در گزارش این روزنامه پاکستانی آمده است که قرار است این هواپیما با ظرفیت حمل ۱۸۹ مسافر، امروز (پنجشنبه) طی مراسمی ویژه، در فرودگاه مهرآباد تهران فرود آید.

قرارداد خرید یکصد فروند هواپیمای مسافربری از شرکت ایرباس، سال گذشته و همزمان با سفر دکتر حسن روحانی به پاریس، و بعد از توافق هسته ای ایران و کشورهای گروه ۱+۵ امضا شد.

روز گذشته نخستین فروند ایرباس خریداری شده مدل A-۳۲۱ با حضور مدیران عامل شرکت ایران ایر و ایرباس در شهر تولوز فرانسه تحویل شرکت ایران ایر شد.

این رسانه پاکستانی همچنین به امضای قراردادی به ارزش حدود ۱۷ میلیارد دلار میان ایران و شرکت بوئینگ اشاره کرد و نوشت که ایران ۸۰ فروند بوئینگ نیز به این شرکت آمریکایی سفارش داده و این قرارداد هم از جمله دستاوردهای توافق بزرگ هسته ای قدرت های بزرگ با ایران معروف به توافق برجام است.

ایرنا به نقل از این روزنامه پاکستانی افزود: این ایرباس، نخستین هواپیمای نو است که پس از ۳۸ سال، از شرکت هواپیماسازی ایرباس وارد ناوگان هوایی کشور می شود.

نظر شما