شناسهٔ خبر: 33189 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

پرورش در مراسم ورود نخستین هواپیمای برجامی مطرح کرد؛

امروز هما دوباره متولد شد/ تاکید بر درانداختن طرحی نو در ساختار قدیمی هما/ توفیق خرید هواپیما دستاورد سیاست نرمش قهرمانه مقام معظم رهبری/ تجلی همگرایی نوین ایران با کشورهای اروپایی

ورود مدیرعامل هما در مراسم تحویل هواپیمای نو ضمن تشکر از همه آنهایی که در این مسیر ایستادگی کردند تا این خرید به نتیجه برسد، این موفقیت را تجلی سیاست نرمش قهرمانه مقام معظم رهبری خواند و گفت ساختار فعلی هما کهنه و قدیمی است و باید این ساختار را به بهره‌وری حداکثری برسانیم.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، فرهاد پرورش مدیرعامل هما به عنوان نخستین سخنران مراسم تحویل هواپیمای نو گفت: برگ دیگری از دفتر ایام ورق خورد و صفحه‌ای نوین در دیباچه خاطرات هما گشوده شد.

وی ادامه داد: گفته می‌شود که این خرید بعد از ۴۰ سال انجام شده است در اینجا اعلام می‌کنم که خرید آخرین ایرباس به ۲۳ سال پیش بازمی‌گردد و ما دو فروند هواپیما در سال ۱۹۹۴ از ایرباس خریده بودیم.

وی با بیان اینکه ورود نخستین فروند به معنای تولد دوباره هما است گفت: هشدار که این ولایت سرتا پا د ِین است؛ دین اول ما به خون پاک شهدایی که انقلاب ما مرهون مجاهدت‌های آنهاست. در مرحله بعدی مدیون هنرنمایی اصحاب مذاکره در طول فرآیند گفتگوها با گروه ۱+۵ و در مرحله بعد مرهون تیم مذاکره کننده وزارت راه و شهرسازی، وزارت امورخارجه، بانک مرکزی، بانک اقتصاد نوین، سازمان برنامه و بودجه، بانک صنعت و معدن است.

وی ادامه داد: باید از عنایت رئیس جمهوری و تلاش‌های آقای نهاوندیان مسئول دفتر وی نیز سپاسگزاری کنم و همچنین از پشتیبانی همچون کوه وزیر راه و شهرسازی و تلاش شبانه‌روزی قائممقام وی دکتر فخری‌کاشان تشکر ویژه‌ای می‌نمایم.

پرورش ادامه داد: بخشی از دستاورد سیاست نرمش قهرمانه مقام معظم رهبری می‌تواند در این توفیق و خرید هواپیما متجلی شود.

وی با بیان اینکه از این به بعد، چشم‌ها به هما دوخته شده است گفت: ملت ایران، ناوگان هما را پرثمر می‌خواهد. ساختار فعلی هما کهنه و قدیمی باید طرحی نو دراندازیم و ساختار فعلی هما را به بهره‌وری حداکثری برسانیم. همزمان با ورود جدید سخت افزاری باید به نرم‌افزارهای جدید مزین شویم.

وی این خرید را ناشی از دو سال مذاکره و تلاش بی وقفه دانست و گفت: باید حرمت این خرید را نگه داریم و از این به بعد با بهره‌وری کافی اهداف خرید هواپیما را عملی سازیم.

پرورش اعلام کرد: این خرید صحنه تجلی همگرایی نوین ایران با کشورهای اروپایی است.

وی ادامه داد: شکرانه این لطف، بهره‌وری آن هم از نوع حداکثری است. برای اعتلای هما باید طرحی نو دراندازیم.

پرورش با بیان اینکه خرید این هواپیماها کار ساده‌ای نبود گفت: ما قراردادهای پیچیده فاینانس را پیش رو داریم و فاینانس‌های قبلی نیز در شرایطی انجام شد که دو دهه هیچ قراردادی انجام نشده بود.

پرورش ادامه داد: با انجام این قرارداد فصل جدیدی در مقوله هوایی گشوده شد. نظام برای این عهد و پیمان تلاش بسیاری کرد و به همین دلیل معتقد است که باید بهترین بهره وری را از این خرید داشت. /

نظر شما