شناسهٔ خبر: 33615 - سرویس ریلی
نسخه قابل چاپ

ترانزيت گوگرد از سر گرفته شد/ رشد تناژ بارگيری در راه‌آهن زاهدان

قطار باری سرپرست اداره كل راه‌آهن جنوب شرق از سرگیری ترانزیت گوگرد خبر داد و گفت: زاهدان نقش بسزایی در ترانزیت گوگرد به مقاصد مختلف و كشورهای مختلف دارد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی شركت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران؛ مجید ارجونی سرپرست اداره كل راه‌آهن جنوب شرق (زاهدان) با اشاره به رشد چشمگیر بار در مسیر زاهدان به كویته پاكستان نسبت به مدت مشابه سال گذشته، گفت: طی ۹ ماهه گذشته، میزان واردات كه در سال ۹۴، ۳۲۳ تن بوده امسال به ۵۹۹۷ تن رسیده است.

وی با بیان اینکه «ازلحاظ تناژ بارگیری به رشد ۱۷۰۶۲ درصدی رسیده‌ایم.» افزود: مجموع واگن‌های حمل بار از كویته پاكستان به زاهدان در سال گذشته ۱۴ دستگاه بوده كه طی ۹ ماهه امسال به ۲۴۹ واگن باری رسید.

سرپرست اداره كل راه‌آهن جنوب شرق (زاهدان) تصریح كرد: در بحث صادرات سال گذشته ۱۱۴۸ تن و امسال این رقم به ۱۲۲۲۷ تن رسیده است.

وی با اشاره به افزایش تردد قطارهای باری در مسیر زاهدان – كویته پاكستان و بالعكس، اظهار داشت: امسال ۵۶ درصد بارهای مختلفی كه از مقاصد مختلف به زاهدان ارسال می‌شده از طریق واگن‌های باری به دیگر مناطق جابجا شده درصورتی‌که این رقم در سال گذشته ۱۴ درصد بوده و مابقی از طریق ناوگان جاده‌ای جابجا می‌شد.

ارجونی خاطرنشان كرد: در حال حاضر با توجه به ازسرگیری ترانزیت گوگرد، زاهدان نقش بسزایی در ترانزیت گوگرد به مقاصد مختلف و كشورهای مختلف دارد.

نظر شما