شناسهٔ خبر: 33618 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

بررسی آخرین وضعیت عملیات اجرایی تونل قلاجه در استان ایلام

بازدید نماینده مردم استان ایلام در مجلس شورای اسلامی، معاون امور عمرانی استانداری ایلام و مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام ضمن بازدید از آخرین وضعیت تونل قلاجه بر عزم جدی خود برای بهره‌برداری از این تونل در آینده نزدیک خبر دادند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان ایلام، در این بازدید دکتر میرزایی نماینده مردم استان ایلام در مجلس شورای اسلامی تلاش مسئولین استان و اداره کل راه و شهرسازی به خاطر پیگیری اجرای عملیات تونل قلاجه را ستودنی دانست و افزود: با توجه وضعیت اقتصادی کشور در سال‌های گذشته و تحریم‌های ناجوانمردانه کشورهای غربی در ابتدای اجرای عملیات تونل محدودیت‌های مالی وجود داشته است که باعث تأخیر بهره‌برداری از این تونل شده با این وجود ۹۰ درصد کار به انجام رسیده و تلاش خواهد شد تا سایر کارهای باقیمانده تونل در کمترین زمان صورت گیرد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان نیز در این خصوص گفت: کار حفاری و کف کنی این تونل ۲۵۰۰ متری به پایان رسیده و بیش از ۵۰ درصد عملیات لاینینگ (طاق بتنی) لازم نیز به انجام رسیده است.

میرجعفریان بیان کرد: اجرای سیستم تهویه و روشنایی این تونل باقی‌مانده که قسمت پرهزینه این عملیات است که امیدواریم با تأمین اعتبار لازم این قسمت عملیات نیز آغاز شده و به زودی شاهد بهره‌برداری از این تونل باشیم.

نظر شما