شناسهٔ خبر: 33725 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیر کل راه و شهرسازی استان کردستان:

افتتاح بخشی از کریدور بزرگراهی غرب کشور در دهه فجر/ افزایش محسوس راه‌های کردستان در دولت تدبیر و امید/کردستان از نظر راه آسفالت روستایی رتبه آخر کشوری را دارد

شهرام ملکی مدیر کل راه و شهرسازی استان کردستان از افتتاح ۱۵ کیلومتر از باند دوم بزرگراه سنندج-دیواندره به عنوان بخشی از کریدور بزرگراهی غرب کشور(شماره ۱۰) خبر داد.

شهرام ملکی، مدیر کل راه و شهرسازی استان کردستان درگفت‌وگو با پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی عنوان کرد: دهه فجر شاهد افتتاح ۱۵ کیلومتر از کل محور ۹۰ کیلومتری باند دوم آزادراهی سنندج-دیواندره خواهیم بود که به کیلومتر ۴۰ تا ۵۵ این بزرگراه اختصاص دارد. اعتبار هزینه شده برای آن بالغ بر ۲۵ میلیارد تومان بوده و این محور بخشی از کریدور بزرگراهی غرب کشور (شماره ۱۰)است.

ملکی همچنین از افتتاح ۵۰ کیلومتر راه روستایی درکردستان با صرف ۲۰ میلیارد تومان اعتبار خبر داد.

مدیر کل راه و شهرسازی کردستان با بیان اینکه دردولت تدبیر و امید ۹۰۰ کیلومتر انواع راه با صرف ۷۰۰ میلیاد تومان دراین استان ساخته شده است، گفت: ۳۰۰ کیلومتر آن راه بین‌شهری و ۶۰۰ کیلومتر نیز راه روستایی بوده است.

کمبود محسوس بزرگراه در کردستان

وی همچنین با بیان اینکه استان کردستان از نظر طول بزرگراه رتبه ۲۵ کشور را دارد، عنوان کرد: میانگین نسبت بزرگراه به کل راه درکشور ۲۲ کیلومتر به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر است که این میانگین در استان کردستان نصف این میزان یعنی ۱۱ کیلومتر است.

ملکی طول بزرگراه‌های کردستان را ۲۴۵ کیلومتر اعلام کرد و افزود: برای تامین نیاز اهالی استان باید ۲۰۰ کیلومتر بزرگراه جدید دراستان ساخته شود.

مدیر کل راه و شهرسازی کردستان گفت: برای تامین بزرگراه‌ها و راه‌های اصلی موردنیاز استان به ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم.

وی همچنین با بیان اینکه استان کردستان از لحاظ برخورداری از راه آسفالت روستایی رتبه آخر کشوری را دارد، عنوان کرد: برای رسیدن به میانگین کشوری باید ۱۲۰۰ کیلومتر راه روستایی جدید با صرف ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار در استان ساخته شود.

نظر شما