شناسهٔ خبر: 34066 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

در سالروز ورود امام صورت گرفت:

رونمایی از لوح ثبت ملی ترمینال شماره یک فرودگاه امام و سرود خمینی ای امام

رونمایی طی مراسمی با حضور وزیر راه و شهرسازی و رییس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری دو لوح ثبت ملی ترمینال شماره یک فرودگاه مهرآباد، «محل ورود امام‌خمینی در دوازه بهمن ۵۷» و لوح ثبت میراث ناملموس سرود «خمینی ای امام» در ترمینال شماره یک رونمایی شدند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه وشهرسازی در سالروز ورود تاریخی امام خمینی (ره) به میهن اسلامی طی مراسمی با حضور دکتر عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی و زهرا احمدی‌پور رییس سازمان میراث فرهنگی لوح ثبت ملی ترمینال شماره یک فرودگاه مهرآباد، «محل ورود امام‌خمینی در دوازه بهمن ۵۷» و  لوح ثبت میراث ناملموس سرود «خمینی ای امام» در ترمینال شماره یک رونمایی شدند.

در این مراسم زهرا احمدی پور، رییس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری گفت: سازمان میراث فرهنگی به عنوان بخشی از دولت که ثمره انقلاب اسلامی است، بر خود فرض می‌داند که میراث فرهنگی را حفظ و صیانت کند و این را به عنوان بخشی از انقلاب به آینده بدهد.

معاون رییس جمهور اظهار کرد: بخش زیادی از غرور ملی ما برگرفته از سرودها و حرف‌هایی است که در آن زمان اجرا می‌شدند و آنها فضایی انقلابی ایجاد می‌کنند و همه ما به یاد پیام‌های انقلاب مسرور می‌شویم.

 وی با یادی از مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسجانی گفت: امروز در این سالن جای یادمان‌های انقلاب و آیت‌الله هاشمی رفسجنانی خالی است، جایی که قدم رهبر انقلاب را در روز دوازده بهمن گرامی داشت و به یُمن این قدوم مبارک باید این مکان به عنوان یک میراث ملموس در فهرست آثار ملی به ثبت می‌رسید. همچنین سروده جاودان «خمینی ای امام» که نام خمینیِ بزرگ را همیشه جاودان می‌کند، باید ثبت می‌شد که خوشبختانه این دو کار انجام شدند.

احمدی‌پور تاکید کرد: رسالت ما بر حفظ آثار انقلاب است، ما موظفیم پیام انقلاب را منتشر کنیم.

در این مراسم بزرگداشت دوازه بهمن و سالروز ورود امام خمینی (ره) به ایران، عباس آخوندی وزیر، راه عفت مرعشی،  همسر آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، همسر رئیس جمهور، فاطمه ملاوردی، زهرا احمدی پور، معاونان ریس جمهور، حجت‌الاسلام مجید انصاری، معاون حقوقی رییس جمهوری، استاندار تهران و بیت امام خمینی (ره) حضور داشتند.

نظر شما