شناسهٔ خبر: 3491 - سرویس پربحث‌ترین اخبار
نسخه قابل چاپ

وضعیت زمین‌خواری در مناطق زیست محیطی/ قلع و قمع ساخت و سازها

تخريب معاون سازمان محیط زیست با بیان اینکه افزایش میزان زمین خواری در سال جاری مربوط به دیگر حوزه های منابع طبیعی است، گفت: در مناطق چهارگانه محیط زیست در سال ۹۳ زمین خواری اتفاق نیفتاده است.

دکتر احمد علی کیخا به مهر گفت: در حقیقت در مناطق تحت مدیریت سازمان محیط زیست در سال ۹۳ نه زمین خواری و نه هیچ گونه دخل و تصرف دیگری اتفاق نیفتاده است.

به گفته وی، در این سال همچنین بخشنامه ای به تمام مدیران استانی ابلاغ شد تا به هر دلیلی که در گذشته دخل و تصرف غیر قانونی در مناطق چهارگانه محیط زیست رخ داده شناسایی و با آن برخورد شود.

کیخا اظهار داشت: خوشبختانه در این سال در بخشهای زیست محیطی مختلف کشور به ویژه در استان تهران بسیاری از تجاوزها به عرصه های زیست محیطی خلع ید شد و برای تعدادی از آنها نیز پرونده قضایی تشکیل شد.

معاون سازمان محیط زیست تصریح کرد: در استان تهران موارد کلانی از زمین خواری در مناطق چهارگانه محیط زیست خلع ید و ساخت و سازهای انجام شده در این مناطق قلع و قمع شد.

به گفته کیخا، هرگونه گزارش جدیدی که بعد از این زمین خواری در اراضی چهارگانه محیط زیست به سازمان ابلاغ شود به صورت جدی پیگیری و برای خلع ید متجاوزان به سرعت اقدام می شود.

برچسب‌ها:

نظر شما