شناسهٔ خبر: 35808 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

مرکز آمار اعلام کرد:

افزایش ۸.۴ درصدی قیمت فروش زمین در شهر تهران

مرکز آمار قیمت فروش یک مترمربع زیربنای مسکونی شهر تهران در پاییز ۹۵ نسبت به پاییز ۹۴ افزایش ۸.۴ درصدی را نشان می دهد و متوسط قیمت فروش هر مترمربع زمین یا زمین ساختمان مسکونی کلنگی معامله شده بوسیله بنگاه های معاملات ملکی در شهر تهران ۴۴.۴ میلیون ریال بود.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از سامانه اطلاعات مدیریت معاملات املاک و مستغلات کشور که از سوی مرکز آمار ایران جمع آوری شده است، متوسط قیمت فروش هر مترمربع زمین یا زمین ساختمان مسکونی کلنگی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در شهر تهران ۴۴ میلیون و ۴۶۷ هزار ریال با میانگین مساحت ۳۰۸ مترمربع بود که نسبت به فصل قبل ۲.۱ درصد کاهش و نسبت به فصل مشابه سال قبل ۰.۸ درصد افزایش داشته ‌است.

متوسط قیمت فروش هر مترمربع زیربنای مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در شهر تهران ۴۳ میلیون و ۵۰۹ هزار ریال با میانگین مساحت ۸۹ مترمربع و متوسط عمر بنای ۹ سال بود که نسبت به فصل قبل ۱.۸ درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل ۸.۴ درصد، افزایش داشته است.

متوسط مبلغ اجاره ماهانه به‌ علاوه سه درصد ودیعه پرداختی برای اجاره یک مترمربع زیربنای مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در شهر تهران ۲۲۴ هزار و ۲۴۵ ریال با میانگین مساحت ۷۴ مترمربع و متوسط عمر بنای ۱۳ سال بود که نسبت به فصل قبل ۰.۴ درصد کاهش و نسبت به فصل مشابه سال قبل ۸.۶ درصد، افزایش داشته است. /

نظر شما