شناسهٔ خبر: 36474 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

وزیر دادگستری از بنادر چابهار و کنارک در سواحل مکران دیدن کرد

بازدید حجت الاسلام و المسلمین مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری در سفر به سیستان و بلوچستان امروز از مناطق تفریحی، گردشگری و تاریخی بنادر چابهار و کنارک واقع در سواحل مکران دیدن کرد.

به گزارش ایرنا وزیر دادگستری همچنین به همراه استاندار سیستان و بلوچستان، فرماندار کنارک و ایران نژاد نماینده حوزه انتخابیه چابهار در مجلس شورای اسلامی از روند پیشرفت فیزیکی طرح توسعه بندر شهید بهشتی چابهار دیدن کرد.

حجت الاسلام المسلمین مصطفی پورمحمدی در جمع مردم و مسئولان در چابهار اظهار داشت: چابهار با تلاش مسئولان پیشرفت خوبی داشته و زیرساخت های آن در حال تکمیل شدن است.

وی افزود: بندر شهید بهشتی چابهار نقش موثری در توسعه سیستان وبلوچستان دارد و می تواند موجب رونق این منطقه شود.

استاندار سیستان وبلوچستان نیز در این بازدید اظهار داشت: نگاه دولت به این استان عوض شده است و بزودی تحولات عظیمی در منطقه شکل خواهد گرفت.

علی اوسط هاشمی گفت: بندر شهید بهشتی چابهار آماده افتتاح است و بزودی مرحله نخست آن با ظرفیت هشت و نیم میلیون تن به بهره برداری خواهد رسید.

نماینده مردم شهرستان های چابهار، کنارک، قصرقند و بخش مرکزی نیکشهر نیز از حضور وزیر دادگستری در شهرهای چابهار و کنارک قدردانی کرد.

عبدالغفور ایران نژاد افزود: چابهار و کنارک در سواحل زیبای مکران به عنوان مناطق بکر گردشگری برای هر توریست داخلی و خارجی جذاب هستند.

وی گفت: با همت دولت زیرساخت های چابهار و کنارک برای جابجایی کالا در حال آماده سازی است که جای قدردانی دارد.

 وزیر دادگستری از روز گذشته به بنادر چابهار و کنارک واقع در جنوب سیستان و بلوچستان سفر کرده است.

شهرستان چابهار با جمعیت ۲۸۳ هزار و ۲۰۴ نفر و ۴۸ هزار و ۱۴۷ خانوار از شمال به شهرستان های نیکشهر، قصرقند و سرباز، از شرق به کشور پاکستان، از جنوب به دریای عمان(مکران) و از غرب به شهر کنارک متصل است.

چابهار به عنوان تنها بندر اقیانوسی ایران و سرزمین موج و مرجان واقع در قلب مَکُّرانِ بلوچستان و در فاصله ۶۴۵ کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان از ۲ شهر به نام های چابهار و نگور، سه بخش مرکزی، دشتیاری و پلان، ۶ دهستان و ۴۳۸ روستا تشکیل شده است.

نظر شما