شناسهٔ خبر: 36898 - سرویس ریلی
نسخه قابل چاپ

قطار گردشگری روسی- ایرانی وارد ایستگاه راه‌آهن اصفهان شد

ورود قطار گردشگری عقاب طلایی به ایستگاه راه آهن تهران قطار گردشگری روسی - ایرانی حامل ۴۷ مسافر و ۲۷ خدمه بامداد چهارشنبه وارد ایستگاه راه‌آهن اصفهان شد.

به گزارش پايگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، این قطار هفتمین قطار گردشگری خارجی است که از آغاز کار دولت تدبیر و امید و پس از اجرایی شدن برجام به اصفهان وارد شده است. 

قطار گردشگری روسی - ایرانی وابسته به شرکت عقاب طلایی است که گردشگرانی از قاره‌های آمریکا، اروپا و آسیا را در قالب تور گردشگری ' جواهرات ایران - جاده ابریشم ' به منظور دیدن آثار تاریخی و فرهنگی ایران به کشور آورده است. 

قطار یاد شده با سه سالن مسافری نور، یک سالن رستوران، ۶ سالن مسافری روسی مجهز به حمام و یک واگن مولد برق حرکت خود را از چهارم فروردین امسال از مسکو پایتخت روسیه آغاز کرد و پس از عبور از کشورهای قزاقستان، ازبکستان و ترکمنستان روز ۱۳ فروردین وارد شهر مشهد شد. 

براساس برنامه‌ریزی انجام شده قطار گردشگری روسی - ایرانی پس از بازدید از آثار تاریخی و فرهنگی شهرهای مشهد، کرمان و یزد صبح امروز وارد اصفهان شد تا با اقامت یک روزه از جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی این شهر دیدن کند. 

به گزارش ايرنا، این قطار قرار است بامداد فردا ( پنجشنبه )، شهر تاریخی اصفهان را به مقصد شیراز ترک کند. 

استان اصفهان با بیش از ۲۲ هزار بنا و اثر تاریخی که یکهزار و ۸۵۰ مورد آن به ثبت ملی و چهار اثر آن به نام‌های میدان نقش جهان، کاخ چهلستون، باغ فین کاشان و مسجد جامع به ثبت جهانی رسیده، کانون توجه گردشگران داخلی و خارجی است. 

نظر شما