شناسهٔ خبر: 38559 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

بانک مرکزی اعلام کرد:

افزایش تسهیلات مسکن نخبگان تا ۱۶۰ میلیون تومان

نمای شیشه ای بانک مرکزی بانک مرکزی با هدف حمایت از نخبگان کشور، سقف تسهیلات مسکن آنها را از یک میلیارد ریال (۱۰۰ میلیون تومان) به یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال (۱۶۰ میلیون تومان) افزایش داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از ایرنا، اعطای این تسهیلات با معرفی بنیاد ملی نخبگان به بانک‌های عامل قابل اقدام خواهد بود.

از آنجا که نخبگان و استعدادهای برتر در زمره سرمایه‌های بی بدیل کشور محسوب می‌شوند و بخش اعظمی از مسئولیت خطیر توسعه کشور بر پایه دانش بر عهده آنان نهاده شده، اقدام‌هایی برای ایجاد انگیزه، جذب و نگهداشت نخبگان و استعدادهای برتر داخلی انجام شده که اعطای تسهیلات مسکن از جمله این موارد است.

در آخرین اقدام، بر اساس درخواست بنیاد ملی نخبگان، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران با هدف حمایت از نخبگان کشور و برای تأمین مسکن آنها مصوب کرد، سقف تسهیلات مسکن نخبگان که در سنوات اخیر با سقف ۱۰۰ میلیون تومان پرداخت می‌شد، به ۱۶۰ میلیون تومان افزایش یابد.

پیش از این نیز شورای پول و اعتبار برای تقویت بیشتر بنیه زوج‌های جوان، سقف تسهیلات مسکن از محل خرید اوراق حق تقدم را برای هر نفر ۱۰۰ میلیون ریال (۱۰ میلیون تومان) افزایش داد که از محل منابع بانک و به شکل جعاله قابل پرداخت است./

نظر شما