شناسهٔ خبر: 39176 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

طی دو سال اخیر صورت گرفت:

احداث ۵۱۶ کیلومتر راه روستایی و بهره‌مندی ۵۰۳۹ خانوار از راه آسفالته در خراسان جنوبی

راه روستایی مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی با بیان اینکه ۱۱ هزار و ۳۰۰ کیلومتر راه روستایی در استان وجود دارد، افزود: از این مقدار حدود ۶۱۵ کیلومتر نیازمند احداث و تکمیل عملیات آسفالت است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی خراسان جنوبی، مهدی جعفری گفت: چنانچه این ۶۱۵ کیلومتر آسفالت شود تمام روستاهای با جمعیت بالای ۲۰ خانوار استان از راه آسفالته برخوردار می‌شوند.

به گفته مدیرکل راه شهرسازی خراسان جنوبی تا قبل از سال ۱۳۹۳ طول راه‌های روستایی استان ۴ هزار و ۷۶۸ کیلومتر بود و سال گذشته ۲۰۰ کیلومتر راه روستایی احداث شد اما طی سه سال گذشته آمار راه‌های روستایی به ۵ هزار و ۴۷۰ کیلومتر رسید.

وی ادامه داد: هم‌چنین ۱۹۹ کیلومتر پروژه راه روستایی در قالب اقتصاد مقاومتی در نظر گرفته شد که تاکنون ۱۵۰ کیلومتر آن احداث شده است.

وی با بیان اینکه امسال برنامه‌هایی برای احداث راه‌های روستایی مدنظر قرار گرفته شده، گفت: در سال‌های ۹۴ و ۹۵ بیش از ۵۱۶ کیلومتر راه روستایی با اعتباری بالغ بر ۸۸۱ هزار میلیون ریال احداث و تکمیل شد که با تکمیل این راه‌ها تا پایان سال گذشته، ۴۱ روستا با جمعیت ۵ هزار و ۳۹ خانوار از نعمت راه آسفالته بهره‌مند شدند.

نظر شما