شناسهٔ خبر: 39557 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

از سوی خزنه داری آمریکا:

هواپیمایی آسمان تا ۳۰ روز دیگر مجوز فروش۳۰ فروند هواپیمای بوئینگ را دریافت می‌کند

بوئینگ سخنگوی شرکت هواپیمایی آسمان با اشاره به امضای قرارداد خرید ۳۰ فروند هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ مکس در تهران گفت: قرار است خزانه داری امریکا، مجوز فروش این هواپیماها را تا یک ماه آینده صادر کند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی،سید امیر رضا مصطفوی در حاشیه مراسم امضای قرارداد خرید ۳۰ فروند هواپیمای بوئینگ برای شرکت هواپیمایی آسمان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: با توجه به شرایط مناسب، امضای این قرارداد بین دو بنگاه اقتصادی به نظر نباید مشکلی در صدور مجوز اداره خزانه داری امریکا وجود داشته باشد.

ایرنا نوشت:وی گفت: شرکت های بوئینگ ۳ هزار و ۷۰۰ فروند سفارش خرید دریافت کرده است و شرکت آسمان نیز هشتاد و هفتمین شرکت هوایی است که قرارداد خرید ۳۰ فروند هواپیما را با حضور نماینده شرکت بوئینگ در تهران به امضا رساند.

وی با بیان این که قرار است اداره خزانه داری امریکا مجوز فروش ۶۰ فروند هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ مکس را برای شرکت آسمان تا یک ماه آینده صادر کند، گفت: این خرید در دو مرحله انجام خواهد شد در مرحله نخست بوئینگ ۳۰ فروند از این هواپیماها را تحویل می دهد و پس از آن شرکت آسمان ۳۰ فروند دیگر از این نوع هواپیماها را خریداری خواهد کرد.

قرارداد خرید ۳۰ فروند هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ مکس بین شرکت هواپیمایی آسمان و شرکت بوئینگ با حضور علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و علی عابدزاده رییس سازمان هواپیمایی کشوری عصر امروز در تهران امضا شد.

این قرارداد را 'حسین علایی' مدیرعامل شرکت هواپیمایی آسمان و 'جیمز لارسن ' نماینده فروش شرکت بوئینگ در منطقه خاورمیانه و روسیه امضا کردند.

شرکت بوئینگ پس از امضا این قرارداد بیانیه رسمی فروش ۳۰ فروند هواپیمای بوئینگ را در تهران صادر کرد.

نظر شما