شناسهٔ خبر: 39857 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی خبر داد:

پیشرفت ۶۵ درصدی پروژه بیمارستان ۱۳۰ تختخوابی شهرستان خمین در استان مرکزی

بیمارستان خمین مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی از آخرین وضعیت روند تکمیل بیمارستان ۱۳۰ تختخوابی بیمارستان خمین خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان مرکزی، مجید شارقی با اعلام این خبر افزود: در شهرستان خمین، زادگاه و خاستگاه بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی (ره) در سال‌های اخیر گام‌های مثبت عمرانی در مسیر رفع محرومیت‌های اجتماعی به ویژه بهره‌مندی از مراکز درمانی و آموزش‌های پزشکی برداشته شده و از جمله این اقدامات، پروژه احداث بیمارستان ۱۳۰ تختخوابی این شهرستان است که علیرغم محدودیت اعتبارات ابلاغی با پیشرفت کار ۶۵ درصدی با نظارت و عاملیت این اداره کل در حال تکمیل است.

وی افزود: این بیمارستان که در زمینی به مساحت ۳۱۷۴۵ مترمربع و زیربنای (ساختمان اصلی) ۱۰۹۰۷ مترمربع و ۹۹۵ مترمربع ساختمان‌های جنبی در حال اجرا است تاکنون افزون بر ۱۲ میلیارد تومان هزینه شده این در حالیست که پیش‌بینی می‌شود جهت تکمیل آن به دست کم ۲۵ میلیارد تومان اعتبار جدید نیاز است.

مجید شارقی بیان کرد: در سال گذشته با توجه به تصمیمات جدید مسئولان مربوطه، مقرر شد تعداد تخت‌های این بیمارستان به ۲۰۰ تخت افزایش یافته و کارکرد آن علاوه بر امور درمانی، آموزش‌های پزشکی را نیز شامل گردد که تحقق این امر نیازمند اختصاص اعتبارات جدید به این پروژه است.

نظر شما