شناسهٔ خبر: 40713 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمانشاه:

عملیات جداسازی باند رفت و برگشت در بزرگراه کربلا رو به اتمام است

نصب نیوجرسی مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمانشاه اعلام کرد: عملیات جداسازی باند رفت و برگشت در بزرگراه کربلا رو به اتمام است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان کرمانشاه، مسعود شریفی گفت: با اتمام ساخت بزرگراه در قطعات تعریف شده حدفاصل اسلام‌آباد غرب – سرپل ذهاب، بلافاصله عملیات جداسازی باندهای رفت و برگشت، با نصب نیوجرسی‌های (مفصلی – لولایی) اجرایی شده و تا شهریور پیش رو به پایان می‌رسد.

وی تصریح کرد: در بخش عمده مسیر حدفاصل مسیر بزرگراه از اسلام‌آباد غرب - سرپل ذهاب شرایط توپوگرافی، باندهای رفت و برگشت را جدا کرده، اما در ۳۰ کیلومتر آن که نیاز به جداسازی دارد، با نصب ۵۰۰۰ قطعه نیوجرسی، فعلاً ۲۲ کیلومتر مسیر پوشش داده شده که مابقی در زمان معین شده مخصوصاً به منظور افزایش ضرایب ایمنی تردد زائرین تا قبل ایام سوگواری و به‌تبع تردد شبانه‌روزی این عزیزان به پایان خواهد رسید.

شریفی افزود: این عملیات در حال حاضر در گردنه پاتاق اجرایی می‌شود و با اتمام عملیات دوربرگردان کمربندی کرند، در کمتر از ۴۸ ساعت کل یک کیلومتر باقی‌مانده از این کنارگذر هم تکمیل خواهد شد.

شریفی در پایان ضمن ابراز خرسندی، از اینکه بزرگراه کربلا ایمن‌تر از هر زمانی میزبان قدوم مبارک زائرین عتبات عالیات از مرز خسروی خواهد بود از تک‌تک عزیزان دست‌اندرکار در این مهم تشکر کرد.

تاکنون برای اجرای این عملیات بیش از ۳۵ میلیارد تومان هزینه شده است.

نظر شما