شناسهٔ خبر: 41756 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

صابری خبر داد:

صادرات غیر نفتی در بندرلنگه ۶۵ درصد افزایش یافت

بندر لنگه مدیر اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه از رشد ۱۵۸ درصدی ترانزیت و افزایش ۶۵ درصدی صادرات کالاهای غیر نفتی در کارنامه عملیاتی بنادر و دریانوردی بندرلنگه طی چهارماهه نخست سال ۹۶ خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از روابط عمومی سازمان بنادر محمود صابری با اعلام اینکه طی چهارماهه سال جاری در مجموع ۴۰۴ هزار و ۷۰۰ تن انواع کالا در بنادر و دریانوردی بندرلنگه تخلیه و بارگیری شد، افزود: از مجموع عملیات انجام شده، ۴۰۴ هزار و ۳۸۱ تن مربوط به کالاهای غیر نفتی و ۳۱۹ تن اختصاص به کالاهای نفتی دارد.

صابری همچنین در ادامه حجم صادرات کالاهای غیرنفتی را ۲۴۷ و ۶۰۴ تن اعلام کرد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش ۶۵ درصدی داشته است.

این مقام مسئول اضافه کرد: همچنین بیش از ۷۰ هزار و ۲۷۰ تن کالای غیرنفتی وارد کشور شد که این رقم نشانگر کاهش ۲ درصدی است.

وی از ترانزیت ۶۷ هزار و ۶۹۵ تن کالاهای غیرنفتی از طریق بنادر و دریانوردی بندرلنگه و رشد ۱۵۸ درصدی این بخش از فعالیت‌های بندری و افزایش ۲, ۵ برابری نسبت به سال ۹۵ خبر داد.

وی از کابوتاژ ۱۷ هزار و ۲۴۷ تن انواع کالای غیرنفتی و ثبت افزایش ۲۹ درصدی در این بخش از عملیات بندری سخن به میان آورد.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی لنگه، گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون، ۹۰۵ TEU کانتینر پر در بنادر و دریانوردی بندرلنگه تخلیه و بارگیری شده است که در این بخش افزایش ۲۱۴ درصدی به ثبت رسید.

به گفته این مسئول، ترغیب صاحبان کالا به فعالیت کانتینری و افزایش خطوط کشتیرانی به‌منظور جابجایی کانتینر ازجمله مهم‌ترین اقدامات متولی حمل‌ونقل دریایی در بنادر و دریانوردی بندرلنگه جهت افزایش عملکرد کانتینری بشمار می‌آید.

صابری تعداد شناورهای ورودی به بنادر و دریانوردی بندرلنگه طی چهارماهه سال ۹۶ را بیش از ۱ هزار و ۸۴۵ فروند اعلام کرد و افزود: از این میزان، ۱۶۸ فروند شناور بالای هزار تن و ۱ هزار و ۶۷۷ فروند از شناورهای پهلوگرفته در اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه، زیر هزار تن ظرفیت بارگیری داشته‌اند که این میزان نمایانگر رشد ۱۱ درصدی است.

وی همچنین یادآور شد: طی چهارماهه نخست سال جاری، ۲۶ هزار و ۷۱۰ نفر در مسیرهای دریایی ایران به مقصد کشورهای حوزه خلیج‌فارس و بالعکس از طریق بندرلنگه جابجا شدند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشانگر رشد ۶ درصدی است.

نظر شما