شناسهٔ خبر: 41875 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

صابری خبر داد:

سه‌برابر شدن عملیات کانتینری در بندر لنگه/ سفر دریایی ۲۷هزار نفر به کشورهای جنوب خلیج فارس

بندر لنگه مدیر اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه از سه برابر شدن عملیات کانتینری و افزایش ۶۵ درصدی صادرات غیر نفتی در کارنامه عملیاتی بندرلنگه طی چهارماهه نخست سال جاری خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از  هرمزگان، محمود صابری با اعلام اینکه طی چهار ماهه سال جاری در مجموع ۴۰۴ هزار و ۷۰۰ تن انواع کالا در بندرلنگه تخلیه و بارگیری شد، افزود: از مجموع عملیات انجام شده، ۴۰۴ هزار و ۳۸۱ تن مربوط به کالاهای غیر نفتی و ۳۱۹ تن اختصاص به کالاهای نفتی دارد.

وی همچنین در ادامه حجم صادرات کالاهای غیرنفتی را ۲۴۷ و ۶۰۴ تن اعلام کرد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش ۶۵ درصدی داشته است.

صابری اضافه کرد: همچنین بیش از ۷۰ هزار و ۲۷۰ تن کالای غیر نفتی وارد کشور شد که این رقم نشانگر کاهش ۲ درصدی است.

این مقام مسؤول از ترانزیت ۶۷ هزار و ۶۹۵ تن کالاهای غیرنفتی از طریق این بندر و رشد ۱۵۸ درصدی این بخش از فعالیت های بندری و افزایش ۲.۵ برابری نسبت به سال گذشته خبر داد.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی لنگه از کابوتاژ ۱۷ هزار و ۲۴۷ تن انواع کالای غیرنفتی و ثبت افزایش ۲۹  درصدی در این بخش از عملیات بندری سخن به میان آورد.

وی گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون، ۹۰۵ TEU کانتینر پر در بنادر و دریانوردی بندرلنگه تخلیه و بارگیری شده است که در این بخش افزایش ۲۱۴ درصدی به ثبت رسید.

به گفته این مسؤول، ترغیب صاحبان کالا به فعالیت کانتینری و افزایش خطوط کشتیرانی بمنظور جابجایی کانتینر از جمله مهمترین اقدامات متولی حمل و نقل دریایی در بندرلنگه جهت افزایش عملکرد کانتینری بشمار می آید.

صابری تعداد شناورهای ورودی به بندرلنگه طی چهار ماهه سال ۹۶ را بیش از یکهزار و ۸۴۵ فروند اعلام کرد و افزود: از این میزان، ۱۶۸ فروند شناور بالای هزار تن و یکهزار و ۶۷۷ فروند از شناورهای پهلو گرفته در بندرلنگه، زیر هزار تن ظرفیت بارگیری داشته اند که این میزان نمایانگر رشد ۱۱ درصدی است.

وی در پایان خاطرنشان‌کرد: طی چهار ماهه نخست سالجاری، ۲۶ هزار و ۷۱۰ نفر در مسیرهای دریایی ایران به مقصد کشورهای حوزه خلیج فارس و بالعکس از طریق بندر لنگه جابجا شدند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشانگر رشد ۶ درصدی است.

نظر شما