شناسهٔ خبر: 42761 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

در هفته دولت انجام شد:

بهره‌برداری از ۵۴ کیلومتر راه ایمن و یک هزار واحد مسکن مهر در آذربایجان‌غربی/ آغاز اجرای ۹ پروژه بازآفرینی پایدار شهری

ابراهیم مبارک قدم به مناسبت گرامیداشت هفته دولت شش کیلومتر از بزرگراه ارومیه- مهاباد- میاندوآب، ۱۰ کیلومتر از مسیر چهار بانده کردن محور میاندوآب- بوکان، ۱۵ کیلومتر طرح روکش آسفالت، ۲۰ کیلومتر احداث و آسفالت راه روستایی و یک هزار واحد مسکن مهر در آذربایجان‌غربی به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان آذربایجان‌غربی، مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی در نشست خبری شورای حمل و نقل استان در خصوص تشریح طرح‌های آماده افتتاح هفته دولت گفت: تکمیل تقاطع غیر همسطح انتهای کمربندی ماکو به طول یک و نیم کیلومتر و تقاطع محور خوی قطور رازی به طول یک کیلومتر با اعتبار ۶۰ میلیارد ریال از مهم‌ترین پروژه‌های افتتاحی در هفته دولت است.

ابراهیم مبارک قدم با بیان اینکه بهره‌برداری از این دو دستگاه تقاطع غیرهمسطح در کاهش تصادفات و ایمن‌سازی محورهای ارتباطی استان بسیار تأثیرگذار خواهد بود، گفت: شش کیلومتر از طرح احداث بزرگراه ارومیه- مهاباد- میاندوآب با اعتبار ۴۰ میلیارد ریال در هفته دولت افتتاح می‌شود.

وی به تکمیل طرح روکش آسفالت در ۱۵ کیلومتر از محور شاهین‌دژ به تکاب اشاره کرد و احداث و آسفالت ۲۰ کیلومتر راه روستایی با اعتبار ۳۹ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال و بهره‌مندی ساکنان هفت روستا از راه ایمن را از دیگر پروژه‌های افتتاحی این اداره کل در هفته دولت عنوان کرد.

مبارک قدم همچنین از افتتاح یک هزار واحد مسکن مهر در آذربایجان‌غربی در هفته دولت خبر داد و تصریح کرد: این تعداد مسکن مهر در شهرهای ارومیه، بوکان، تکاب، خوی، سردشت، مهاباد، سلماس و میاندوآب به متقاضیان مسکن مهر تحویل داده می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه دو پروژه در حوزه ساخت تأسیسات و سازمان‌های دولتی جهت تجهیز به دستگاه بهره‌بردار تحویل داده شده است، افزود: کارهای ساخت و ساز یادمان مصدومان شیمیایی سردشت و اردگاه زارعان خوی با اعتبار ۳۶ میلیارد ریال به اتمام رسیده است.

مبارک قدم ادامه داد: همچنین دو پروژه احداث کتابخانه عمومی خوی و مدرسه ۱۲ کلاسه وکیل‌آباد ارومیه در قالب طرح‌های ساماندهی و توانمندسازی سکونتگاه‌های غیررسمی آماده بهره‌برداری است.

این مقام مسئول از آغاز عملیات اجرایی ۹ پروژه بازآفرینی پایدار شهری خبر داد و اظهار کرد: ساخت خانه سلامت، سالن ورزشی، مدرسه ۱۲ کلاسه ارومیه و تأمین روشنایی معابر از جمله پروژه‌های بازآفرینی پایدار شهری است که بر اساس نیازهای مناطق حاشیه شهر و با هم‌اندیشی اعضای ستاد بازآفرینی پایدار شهری استان اجرا می‌شود.

مبارک قدم در خصوص روند کلی طرح ملی ساخت راه‌آهن مراغه- ارومیه به طول ۱۸۲ کیلومتر تصریح کرد: ۸۴ کیلومتر از این طرح به بهره‌برداری رسیده و پیشرفت اجرایی عملیات زیرسازی راه‌آهن مراغه- ارومیه، ۹۲ درصد است.

وی افزود: روزانه عملیات ریل‌گذاری به طول یک کیلومتر و به شکل مکانیزه و دستی در حدفاصل ایستگاه راه‌آهن نقده به سمت ارومیه در حال اجراست.

مبارک قدم، جابه‌جایی لوله نفتی را مهم‌ترین دلیل ایجاد وقفه در اجرای عملیات ریل‌گذاری قطعه آخر راه‌آهن مراغه- ارومیه دانست.

نشست خبری رئیس و مدیران شورای حمل و نقل به منظور تشریح برنامه و طرح‌های آماده افتتاح در هفته دولت برگزار شد و هریک از مدیران شورای حمل و نقل به ارائه برنامه‌ها و عملکرد حوزه مدیریتی خود پرداختند و به سؤالات خبرنگاران در حوزه‌های گوناگون حمل و نقل استان پاسخ دادند.

نظر شما