شناسهٔ خبر: 42899 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

محسنی خبر داد:

صادرات نفت کوره از سومین بندر ترانزیتی کشور پس از ۳۰ سال

بندر باهنر مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر از شروع مجدد صادرات نفت کوره از بندرشهید باهنر پس از گذشت ۳۰ سال خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از هرمزگان، "محمد محسنی" ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: نفت کوره یا مازوت از منابع اولیه سوخت کشتی ها و نیروگاه هاست که پس از گذشت سه دهه، صادرات این محصول از طریق بندر شهید باهنر در راستای اقدامات اجرایی اقتصاد مقاومتی و تحقق اهداف کلان سازمان بنادر از سر گرفته شد.

وی ابراز امیدواری کرد، با توجه به استقبال بخش خصوصی و ظرفیت های بالای این بندر، حجم صادرات فرآورده های نفتی از بندرچند منظوره شهید باهنر به سایر بنادر بین المللی منطقه افزایش یابد.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر ضمن اشاره به ظرفیت ها و زیرساخت های این بندرگفت: موقعیت ممتاز جغرافیایی بندر شهید باهنر در دسترسی به آب های آزاد جهان از طریق خلیج فارس، اتصال به راه های بین المللی، نزدیکی به منطقه آزاد قشم، جزایر و بنادر تجاری خلیج فارس این بندر را به پایگاهی استراتژیک و منحصر به فرد پس از بندر شهید رجایی تبدیل کرده است.

محسنی بندر شهید باهنر را به عنوان سومین بندر ترانزیتی کشور و همچنین یکی از قدیمی ترین بنادر چند منظوره استان هرمزگان معرفی کرد و افزود: ویژگی خاص این بندر، برخورداری از آبخور ۱۲ متر برای پهلوگیری کشتی‌ها کنار اسکله ها در زمان جزر کامل است که پس از بنادر شهید رجایی و امام خمینی (ره)، بالاترین آبخور را در بین بنادر کشور داراست.

نظر شما