شناسهٔ خبر: 43185 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

جزئیات اولین جلسه کارگروه نظارت عالیه بر ساخت و سازها در شهرستان البرز استان قزوین

نشست نخستین جلسه کارگروه نظارت عالیه بر ساخت و سازهای شهرستان البرز استان قزوین با حضور رئیس اداره نظام‌مهندسی و مقررات ملی ساختمان، رئیس اداره راه و شهرسازی این شهرستان و نمایندگانی از فرمانداری و شهرداری‌ها در محل اداره راه و شهرسازی شهرستان البرز برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان قزوین، حامد عبدالرزاقی با اعلام این خبر گفت: در راستای اجرای مصوبات شورای مدیران اداره کل راه و شهرسازی استان و دستور اکید مدیرکل محترم در رابطه با موضوع نظارت عالیه و به منظور تعمیم این مهم در تمامی شهرهای استان، کارگروه‌های نظارت عالیه در محل ادارات راه و شهرسازی شهرستان‌ها تشکیل می‌شود.

عبدالرزاقی بیان کرد: هدف از نظارت عالیه ارتقای کیفیت ساخت و ساز و همچنین ایجاد شرایط به منظور بهره‌مندی مردم از خدمات واقعی و باکیفیت مهندسان عنوان کرد.

رئیس اداره نظام‌مهندسی و مقررات ملی ساختمان این اداره کل عنوان کرد: در این نشست مقرر شد، جلسات این کارگروه به‌صورت حداقل ماهیانه یک‌بار و با حضور کلیه نمایندگان و همچنین دعوت از سازمان نظام‌مهندسی ساختمان استان و دفتر نمایندگی نظام‌مهندسی شهرستان البرز تشکیل شود.

عبدالرزاقی افزود: به منظور ایجاد این نظارت عالی در شهرستان مقرر شد به‌صورت هفتگی بازدیدهای مشترک از هر یک از شهرهای این شهرستان انجام شود.

وی در ادامه بیان کرد: مقرر شد بر اساس نتایج این بازدیدها ضمن برخورد با متخلفین و پیگیری به جهت اصلاح موارد، نقاط ضعف و قوت ساخت و سازهای هر شهر به تفکیک شناسایی شده و با انجام برنامه‌ریزی مدون این مشکلات رفع شود.

عبدالرزاقی در پایان تأکید کرد: رعایت حداکثری مقررات ملی ساختمان و ضوابط و مقررات شهرسازی در ساخت و سازها مستلزم همکاری و هماهنگی کلیه دستگاه‌های اجرایی است.

نظر شما