شناسهٔ خبر: 45478 - سرویس جاده‌ای
نسخه قابل چاپ

معاون توسعه ساختمان و انرژی بنیاد مستضعفان:

قطعه سوم آزاد راه تهران - شمال تا پایان امسال تعیین تکلیف می شود/ هزینه ساخت قطعه سوم آزادراه تهران- شمال، ۲ هزار و ۴۰۰میلیارد تومان

بازدید معاون توسعه ساختمان وانرژی بنیاد مستضعفان در تشریح آخرین وضعیت آزاد راه تهران- شمال گفت: وضعیت اجرایی قطعه سوم آزاد راه تهران - شمال ، امسال مشخص می شود.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، منوچهر خواجه دلویی در نشست شورای فنی البرز در محل پروژه تهران -شمال که با حضور استاندار البرز برگزار شد، افزود: چهار قطعه در اجرای این پروژه پیش بینی شده که قطعه چهار از سال ۹۴ از "مرزن آباد" تا کمربندی چالوس زیر بار ترافیک رفته است.

وی ادامه داد: قطعه اول این پروژه به عنوان مهمترین بخش آن، تهران را به "شهرستانک" در شمال استان البرز متصل می‌کند ضمن آنکه مسیر تهران - چالوس تا حدود زیادی با گشایش این قطعه کوتاه می شود.

خواجه دلویی گفت: هزینه ساخت این قطعه ۲ هزار و ۴۰۰میلیارد تومان است.

وی بیان داشت: قطعه دوم آزاد راه تهران - شمال از شهرستانک تا پل زنگوله ترسیم شده که اکنون شرکت های پیمانکاری در حال انجام آن هستند.

معاون توسعه ساختمان و انرژی بنیاد مستضعفان خاطرنشان کرد:تونل البرز بزرگترین تونل کشور در قطعه دوم آزاد راه تهران - شمال احداث می شود.

وی به ایرنا گفت: بخش شرقی این تونل درحال اجرا و بخش غربی آن به مناقصه گذاشته شده است.

خواجه دلویی اظهار داشت: اکنون برای ساخت قطعه سوم آزاد راه تهران شمال با فایناس خارجی در حال مذاکره هستیم.

وی تاکید کرد: تا پایان سال جاری پیگیری‌ها برای این پروژه بصورت ویژه ادامه دارد.

معاون توسعه ساختمان و انرژی بنیاد مستضعفان یادآور شد: آزاد راه تهران- شمال با همکاری وزارت راه و شهرسازی و بنیاد مستضعفان اجرایی شده است.

نظر شما