شناسهٔ خبر: 46017 - سرویس جاده‌ای
نسخه قابل چاپ

حسن نیا مطرح کرد؛

برآورد خسارت ۱۷ میلیاردی به راه‌های استان کرمانشاه/ ایمن‌سازی جاده‌ها در برابر ریزش کوه گران است

عبدالهاشم حسن نیا معاون سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با بیان این که میزان خسارت‌های وارد آمده به راه‌های استان کرمانشاه تا به امروز ۱۷ میلیارد تومان براورد شده است، گفت: نصب گالری‌ها و ایمن سازی جاده ها در برابر ریزش کوه هزینه‌های ساخت را به شدت افزایش می دهد اما در مناطق حساس این هزینه‌ها رامی پردازیم.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، عبدالهاشم حسن نیا درباره میزان خسارت‌های وارد آمده به راه‌های استان کرمانشاه پس از وقوع زلزله اظهار کرد: تا به امروز میزان خسارت برآورد شده چیزی حدود ۱۷ میلیارد تومان بوده است.

وی با بیان اینکه خوشبختانه پل‌های موجود در راه‌ها آسیب حداقلی داشتند و اغلب سالم مانده‌اند، ادامه داد: از همان صبح روز پس از زلزله امکان تردد در همه جاده‌های  استان کرمانشاه وجود داشت و عملیات ترمیم راه‌های آسیب دیده هم آغاز شده است.    

معاون سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای به ایلنا گفت: بخشی از آسیب‌های وارد آمده به جاده‌ها ناشی از رانش زمین و ریزش کوه بوده است.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا امکان نصب گالری در حریم جاده‌ها برای جلوگیری از ریزش کوه بر روی جاده وجود ندارد که در این مواقع شاهد خسارت‌های کمتری باشیم؟، بیان کرد: نصب هر کیلومتر گالری برای ایمن سازی جاده‌ها چیزی حدود ۱۰ تا ۱۵ میلیارد تومان هزینه در بر دارد که هزینه ساخت جاده را به طور چشمگیری افزایش می‌دهد.

حسن نیا افزود: از سوی دیگر وقوع زلزله غیر قابل پیش‌بینی است و به همین دلیل نمی‌توان تمام جاده‌های کشور را به گالری تجهیز کرد اما در مناطقی که حساس‌تر هستند و احتمال ریزش کوه در آن مناطق بیشتر است، حریم جاده‌ها مجهز به گالری هستند.

نظر شما