شناسهٔ خبر: 46022 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان خبر داد:

ارسال کمک‌های جامعه‌دریایی گیلان به زلزله‌زدگان

حسین چراغی مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان خاطرنشان کرد: با توجه به برودت هوا و سرمای مناطق زلزله زده کرمانشاه اقلام اولویت دار را جمع آوری و محموله مذکور در حال بارگیری است و ارسال می شود

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از سازمان بنادر و دریانوردی، مهندس حسین چراغی مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان با ابزار تاسف از وقوع حادثه دردناک زلزله در غرب کشور، اظهار کرد: از خداوند متعال برای بازماندگان صبر خواستاریم.

وی از ارسال محموله جامعه دریایی و بندری استان گیلان برای کمک به زلزله زدگان کرمانشاه خبر داد و افزود: از ساعات اولیه انتشار خبر زلزله با مدیران گمرک استان و شرکت کشتیرانی خزر برنامه‌ریزی کردیم تا با استفاده از منابع موجود، نسبت به تهیه ملزومات مورد نیاز هموطنان حادثه دیده در اسرع وقت اقدام کنیم.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان با بیان اینکه اولین محموله اقلام مورد نیاز شامل وسائل گرمایشی، مواد غذایی و محصولات بهداشتی است، خاطرنشان کرد: با توجه به برودت هوا و سرمای منطقه اقلام اولویتدار را جمع آوری کردیم و محموله مذکور در حال بارگیری است و فردا ارسال می شود تا به دست هموطنانمان برسد.

مهندس چراغی، با اشاره به استقبال خوب شهرستان انزلی جهت کمک‌رسانی در کنار جامعه دریایی و بندری استان، تصریح کرد: قطعا محموله‌های بعدی طی روزهای آینده ارسال خواهند شد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان متذکر شد: آمادگی اعزام همکاران به منطقه وجود دارد تا در صورت نیاز به امدادرسانی بپردازند.

وی محل پایانه مسافری دریایی بندرانزلی واقع در مرکز شهر را از محل های  پذیرش کمک های مردمی دانست و یادآور شد: این محل به صورت تمام وقت آماده جمع‌آوری اقلام موردنیاز و اعزام آن به مناطق زلزله‌زده است.

نظر شما