شناسهٔ خبر: 46397 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

در راستای دستیابی به اهداف و برنامه‌های وزارت راه و شهرسازی؛

ایمنی کارگاه‌های ساختمانی کشور ارزیابی می‌شود

محمدرضا اخوان عبداللهیان در راستای دستیابی به اهداف و برنامه‌های وزارت راه و شهرسازی، ایمنی کارگاه‌های ساختمانی کشور مطابق با مدل نشان تعالی HSE ارزیابی می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی، محمدرضا اخوان عبداللهیان مدیرکل راه و شهرسازی خراسان رضوی با اعلام این خبر گفت: با توجه به اهمیت و ضرورت اجرایی شدن مواد ذکر شده در مبحث ۱۲ مقررات ملی ساختمان (ایمنی و حفاظت کار در حین اجرا) و همچنین در راستای دستیابی به اهداف و برنامه‌های وزارت راه و شهرسازی در حوزه ایمنی (HSE) کارگاه‌های ساختمانی کشور مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

وی افزود: طی تفاهم‌نامه‌ای با دانشکده محیط‌زیست دانشگاه تهران مقرر شده تا کارگاه‌های ساختمانی سطح کشور به صورت داوطلبانه مطابق با مدال نشان تعالی HSE مورد ارزیابی قرار گیرد و این نشان به کارگاه‌های برتر اعطا می‌شود.

وی ادامه داد: در مرحله نسخت در نظر است از ظرفیت‌های تشویقی در این طرح بنا به امتیازات کسب شده استفاده گردد تا در گام‌های بعدی به الزام تبدیل شود.

عبداللهیان با اشاره به اهمیت ایمنی در کارگاه‌های ساختمانی گفت: دی ماه امسال با حضور مقام عالی وزارت اولین جشنواره نشان تعالی HSE همراه با کارگاه‌های تخصصی و نمایشگاه‌های مرتبط برگزار خواهد شد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان گفت: پیمانکاران، مهندسان ناظر، مجریان، مالکان و کارفرمایان کارگاه‌های ساختمانی فعال در بخش‌های خصوصی ساختمان‌های عمومی و دولتی برای حضور و مشارکت در این طرح فراگیر اقدام نمایند.

گفتنی است دبیرخانه نشان تعالی HSE با شماره تماس ۰۲۱۸۸۹۸۱۸۳۲ و وب‌سایت www.hseawards.org آماده پاسخگویی به سؤالات کارشناسی و ثبت‌نام پیمانکاران، مجریان، مالکان و کارفرمایان کارگاه‌های ساختمانی است.

نظر شما