شناسهٔ خبر: 47125 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

طی نامه‌ای از سوی شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران صورت گرفت؛

ابلاغ ضوابط و مقررات عرصه‌های سبز و باز شهر کرج

کرج دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری ایران در نامه‌ای به استاندار البرز مصوبه شورا را تحت‌عنوان ضوابط و مقررات عرصه‌های سبز و باز شهر کرج، ابلاغ کرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، متن مصوبه شورای عالی شهرسازی و معماری ایران به استاندار و رئیس شورای برنامه ریزی و توسعه استان البرز تحت عنوان ضوابط و مقررات عرصه های سبز و باز کرج بدین شرح است: شورای عالی شهرسازی و معماری ایران در جلسه مورخ ۹۶.۸.۸ خود، پیرو تکلیف بندهای ۳ و ۴ مصوبه مورخ ۹۳.۲.۸ ضوابط عرصه های باز و سبز شهر کرج را با عنایت به صورتجلسه مورخ ۹۵.۱۱.۶ کمیته فنی شماره یک به شرح جدول پیوست تصویب نمود.

ضمنا مقرر گردید طرح موضعی با رویکرد حفاظت، عدم جذب جمعیت و فعالیت برای اراضی واقع در طرفین آزادراه همت (در بخس واقع شده در استان البرز) توسط اداره کل راه و شهرسازی استان البرز و با همکاری شهرداری‌های کرج و گرمدره تهیه و پس از طی مراحل استانی، جهت بررسی نهایی به شورای‌عالی ارایه شود.

لذا مراتب جهت استحضار و صدور دستور انعکاس و اقدام، اعلام می‌شود. همچنین در اجرای ماده ۴۲ آیین نامه نحوه بررسی و تصویب طرح‌های توسعه و عمران دستور فرمایید اصلاحات به شرح مصوبه در اسناد طرح تفصیلی اعمال و جهت ابلاغ مصوبه شورای عالی به دبیرخانه ارسال گردد.

نظر شما