شناسهٔ خبر: 48340 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

قنبری خبر داد:

پل‌های فلزی تهران تهدیدی بالقوه برای پایتخت‌نشینان/ تاثیرات نشست زمین بر پل‌های فلزی تهران

پل گیشا معاون پارلمانی شهردار تهران گفت: برای مقاوم سازی پل‌های قدیمی پایتخت به تامین ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، داریوش قنبری با هشدار نسبت به اتمام عمر برخی پل‌های تهران به ویژه پل‌های فلزی، گفت: این پل‌ها باید هر چه سریع‌تر بازسازی شوند؛ برای تقویت پل‌های قدیمی پایتخت پیشنهاد‌هایی را داشتیم که در کمیسیون عمران مجلس مطرح شده که انتظار می‌رود این مبلغ برای تقویت و نوسازی پل‌ها اختصاص یابد.

وی با بیان اینکه برای مقاوم سازی پل‌های قدمی پایتخت به اختصاص ۵۰۰ میلیارد اعتبار نیاز داریم، گفت: بی توجهی به نوسازی و مقاوم سازی پل‌های قدیمی پایتخت مشکلاتی را برای شهروندان به همراه خواهد داشت.

قنبری به خانه ملت گفت: در همین راستا مبالغی بر اساس ارزیابی‌های کارشناسانه در نظر گرفتیم که اگر تخصص پیدا کند خطرات ناشی از فرسودگی این سازه‌ها مدیریت می‌شود.

معاون پارلمانی شهردار تهران با بیان اینکه یکی از مشکلات عمده پایتخت نشست زمین است، تصریح کرد: سالانه چند میلی متر نشست زمین در تهران اتفاق می‌افتد که ممکن است این نشست‌ها مشکلاتی را برا‌ی پل‌ها به همراه داشته باشد بنابراین نیاز است مقاوم سازی پل‌ها در دستور کار قرار گیرد. /

نظر شما