شناسهٔ خبر: 48777 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

منع مداخله کارمندان دولت در ارائه خدمات مهندسی ساختمان

حامد مظاهریان حامد مظاهریان*: از این پس مهندسانی که در دولت اشتغال دارند، لازم است تا بین کار دولتی و کار در نظام مهندسی ساختمان تنها یکی را انتخاب نمایند.

در ادامه اصلاحات قبلی و با ابلاغیه امروز وزیر راه و شهرسازی فصل نوینی در ارتقا سلامت اداری در حوزه ساختمان و نظام مهندسی آغاز شد.

۹ دستگاهی که مشمول این تغییر خواهند شد شامل:  وزارت راه و شهرسازی، کشور، نیرو، نفت و شهرداری‌ها، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، شوراهای شهر و روستا، سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و دبیرخانه شورای‌عالی مناطق آزاد، تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی است.

من این ابلاغیه را خبری خوب  برای اشتغال کشور و خبری خوب تر برای ارتقا سلامت اداری دولت می‌دانم.
در واقع به موجب این ابلاغیه کارکنان ۹ دستگاه اجرایی به دلیل وظایف ذاتی، نظارتی و کنترلی پیش‌بینی شده در قوانین و مقررات مربوطه آن دستگاه نباید در زمان فعالیت در دستگاه‌های مذکور به طور همزمان از پروانه اشتغال به کار خود استفاده نمایند.

اکنون نوبت سازمان‌های نظام مهندسی ساختمان کشور است تا اصلاحات را از درون انجام دهند. آیا سازمان‌ها چنین عزمی خواهند داشت؟

*معاون مسکن و ساختمان

نظرات مخاطبان 17 3

 • ۱۳۹۶-۱۱-۰۷ ۰۷:۳۰pz.ahadi@gmail.com 3 2

  به نظر من کلیه شاغلین بخش دولتی(کشوری و لشگری) و افرادی که به نحوی از بودجه عمومی استفاده می کنند بجز اعضای هیات علمی دانسگاهها، باید شامل این قانون باشند.
                
 • ۱۳۹۶-۱۱-۰۷ ۱۴:۴۴ 1 4

  سلام . خیلی ممنون از قانون منع مداخله کارکنان. ولی چرا کارکنان دستگاههای دولتی نیستند مثل اموزش و پرورش یا نوسازی ومدارس یا واحدهای فنی ورزش وجوانان یا علوم پزشکی
  
                
 • ۱۳۹۷-۰۲-۰۹ ۰۸:۰۵امید 0 0

  من این ابلاغیه را خبری خوب برای اشتغال کشور و خبری خوب تر برای ارتقا سلامت اداری دولت می‌دانم.
                

نظر شما