شناسهٔ خبر: 48912 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

سرهنگ عباس‌نژاد مطرح کرد؛

جزئیات عملکرد یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن/ اجرای حکم قطعی و رفع تعرض در سراسر کشور/ آزادسازی بیش از ۱۰۰۰ میلیارد تومان از زمین‌های دولتی

علی عباس نژاد فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن، اقدامات یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن در رفع تصرف اراضی دولتی و عمومی در دی‌ماه سال جاری در کشور را تشریح کرد و گفت: در دیماه سال جاری، ۲فقره حکم قطعی و ۳ فقره رفع تعرض در سراسر کشور انجام گرفت و زمین‌های دولتی به ارزش بالغ بر یکهزار و ۱۸ میلیاردتومان آزادسازی شد.

سرهنگ عباس‌نژاد فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، اهم اقدامات آن یگان را در دی‌ماه ۹۶ در استان‌های مختلف تشریح کرد.

سرهنگ عباس‌نژاد اقدامات یگان حفاظت را در استان‌های مرکزی، یزد، مازندران و جنوب کرمان توضیح داد و گفت: در جنوب استان کرمان دو فقره تعرض به اراضی دولتی در متراژهای ۱۵هزار و ۵۰ هزار مترمربع انجام شد که طی اقدامات یگان حفاظت از ادامه تصرف جلوگیری بعمل آمد و اراضی به حالت اولیه برگشت.

فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن ادامه داد: ارزش ریالی اراضی متصرفی به مساحت ۱۵هزار مترمربع ۵ میلیاردتومان و اراضی ۵ هزار متری نیز یک میلیاردریال تخمین زده شد که در مجموع از تعرض به ۲۰ هزار مترمربع به ارزش ۶ میلیاردتومان در جنوب کرمان ممانعت شد.

عباس‌نژاد همچنین از تعرض به یک فقره اراضی دولتی در استان مازندران به مساحت ۳هزار مترمربع خبر داد و افزود: در اجرای قانون آیین دادرسی کیفری(جرایم مشهود) از ادامه تصرف زمین فوق که ارزش آن ۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان بود جلوگیری شد.

وی از اجرای دو فقره حکم قطعی در استان‌های یزد و مرکزی نیز خبر داد و گفت: در شهرستان یزد پس از تهیه برآوردهای اطلاعاتی، عملیاتی و انتظامی و همچنین هماهنگی با فرماندهی انتظامی شهرستان، با بهره گیری از ۳ نفر نیروی یگان و یک نفر نیروی سازمان و حضور نماینده حقوقی اداره کل نسبت به اجرای حکم قلع و قمع اقدام شد.

عباس‌نژاد ادامه داد: حکم قلع و قمع در شهرستان یزد، در مساحتی بالغ بر ۲۰هزار مترمربع انجام شد که ارزش آن بالغ بر ۸ میلیاردتومان تخمین زده می شود.

فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن همچنین گفت: در اجرای حکم قطعی استان مرکزی شهرستان دلیجان از ۶ نفر نیروی یگان، ۴ نفر نیروی سازمان و نماینده حقوقی اداره کل املاک و حقوقی کمک گرفته شد تا از زمین به مساحت ۷۰ هزار مترمربع رفع تصرف صورت گرفت.

به گفته وی، ارزش زمین مذکور در استان مرکزی یکهزار میلیاردتومان برآورد شده است.

نظر شما