شناسهٔ خبر: 49642 - سرویس ریلی
نسخه قابل چاپ

معاون شرکت راه‌آهن در گفتگو با پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی:

نیرو‌ها و ماشین‌آلات راه‌آهن در حالت آماده‌باش قرار گرفتند/ آغاز کنترل لحظه‌ به لحظه خطوط ریلی کشور/ استقرار ماشین آلات در نقاط برف‌گیر برای اقدام به موقع

میر حسن موسوی معاون مسافری شرکت راه‌آهن با اشاره به تشکیل ستاد هماهنگی راه‌آهن و مرور هشدار هواشناسی اظهار داشت: کنترل وضعیت خطوط راه آهن در هر لحظه و هر ساعت در حال انجام است و ماشین‌آلات مختلف در نقاط شناسایی شده جانمایی شده‌اند.

میرحسن موسوی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از تشکیل ستاد هماهنگی راه‌آهن خبر داد و گفت: این جلسه به ریاست احمد خدایی قائم مقام مدیرعامل شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران و حضور اعضای هیئت مدیره و  معاونان در شرکت برگزار شد که مدیران مناطق نیز از طریق ویدئو کنفرانس در جلسه شرکت داشتند. 

وی افزود: در ابتدای جلسه هشدار هواشناسی یکبار مرور شد و مناطقی که احتمال یخزدگی سوزن و بارش برف سنگین وجود دارد به علاوه وضعیت ماشین‌آلات مشخص شدند و در ادامه یک گزارش از وضعیت کلی مناطق در اختیار ما قرار گرفت.

معاون مسافری راه‌آهن با بیان اینکه « کنترل وضعیت خطوط هر لحظه و هر ساعت در حال انجام است» گفت: برای هر یک از مناطق کشیک ارشد مشخص شده است تا آمادگی لازم برای اتخاذ تصمیم مناسب در زمان وقوع هر گونه اتفاق احتمالی وجود داشته باشد.

موسوی در خصوص انواع ماشین آلات آماده به کار در این شرایط نیز بیان داشت: قطار‌های نجات همراه با جرثقیل برای ریل‌گذاری و کوبلاژ در زمان وقوع احتمالی سیل بردگی، ماشین‌آلات برف‌روب برای جلوگیری از تاثیر گذاشتن کولاک بر روی ترانشه ها و ابنیه فنی، تامین وسایل و ادوات مخصوص برای کارگران آموزش‌دیده، جانمایی و چیدمان ماشین‌آلاتی مانند بلدوزر و لودر در مناطق برف‌گیر با هماهنگی مدیران کل مناطق انجام شده در آمادگی به سر می‌برند.  

وی با توجه به تهیه گزارش کاملی از تمهیدات و تجهیزات راه‌آهن خاطرنشان کرد: لذا با در نظر گرفتن تمام اقدامات انجام شده، آگاهی از میزان تجهیزات و امکانات در زمان وقوع احتمالی سیل و بارش شدید برف برای اتخاذ تصمیمات در لحظه حاصل شده است.

معاون شرکت راه‌آهن در پایان یادآور شد: تا این لحظه هیچگونه تغییری در برنامه حرکت قطارها صورت نگرفته و تردد‌ها به روال عادی در حال انجام است.

گفتنی است، هشدار هواشناسی حاکی بارش برف و وزش باد شدید در آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان، اردبیل، نیمه شمالی و شرقی زنجان، ارتفاعات سمنان، شرق و شمال لرستان و شمال چهارمحال و بختیاری و بارش باران و برف در دامنه های البرز در استان های قزوین، البرز و تهران، بارش باران و برف و آبگرفتگی معابر و احتمال سیلابی شدن مسیل ها و رودخانه ها در کرمانشاه، مرکز و جنوب لرستان، شمال و شرق خوزستان، ایلام و بارش باران و در ارتفاعات برف در گیلان و مازندران از سه شنبه ۱۳۹۶/۱۱/۲۴ است.

نظر شما