شناسهٔ خبر: 49889 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

مرکز آمار ایران اعلام کرد؛

آمار ۶ ماهه وضعیت صدور پروانه ساختمان در کشور/ رشد ۲.۸ درصدی صدور پروانه‌های ساختمانی در پایتخت

شهر تهران مرکز آمار ایران، آمار ۶ ماهه وضعیت صدور پروانه ساختمان در کشور را اعلام کرد و نوشت: در نیمه‌ اول سالجاری، تعداد ٣٣٧٠٣ واحد مسكونی در پروانه‌های صادرشده برای احداث ساختمان از سوی شهرداری تهران، پيش‌‌بينی شده است كه نسبت به نیمه‎ اول سال گذشته حدود ٢,٨ درصد افزایش داشته است.‏

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، مرکز آمار ایران، نتایج طرح «گردآوری اطلاعات پروانه‌های ساختمانی صادر شده توسط شهرداری‌های کشور» در نیمه‌ اول سال ١٣٩٦  را منتشر کرد.

در نیمه‌ اول سال ١٣٩٦، تعداد ۳۳ هزار و ۷۰۳ واحد مسکونی در پروانه‌های صادرشده برای احداث ساختمان از سوی شهرداری‌ تهران، پیش‌بینی شده که نسبت به نیمه‌ اول سال گذشته حدود ٢,٨ درصد افزایش داشته است. ‌ متوسط تعداد واحد مسکونی برای هر یک از این پروانه‌ها ٦.٩ واحد بوده است.

تعداد چهار هزار و ۹۰۴ پروانه‌ احداث ساختمان توسط شهرداری‌ تهران در نیمه‌ اول سال ١٣٩٦ صادر شده که نسبت به نیمه‌ اول سال گذشته حدود ١٧,٩ درصد افزایش داشته است. مجموع مساحت زیربنا در پروانه‌های احداث ساختمان‌ صادرشده از سوی شهرداری‌ تهران در نیمه‌ اول سال ١٣٩٦ بالغ ‌بر ۶۲ هزار و ۱۴۰ هزار مترمربع بوده که نسبت به نیمه‌ اول سال گذشته حدود ١٢.٩ درصد کاهش داشته است. متوسط مساحت زیربنای این دسته از پروانه‌ها در دوره‌ مورد بررسی حدود یک هزار و ۲۶۷ مترمربع بوده است.

در نیمه‌ اول سال ١٣٩٦، تعداد ۱۶۲ هزار و ۹۰۹ واحد مسکونی در پروانه‌های صادر شده برای احداث ساختمان از سوی شهرداری‌های کشور پیش‌بینی شده که نسبت به نیمه‌ اول سال گذشته حدود ١,٣ درصد افزایش داشته است. ‌ متوسط تعداد واحد مسکونی در هر پروانه احداث ساختمان ٢.٧ واحد بوده است‌.

تعداد ۶۰ هزار و ۴۳ پروانه‌ احداث ساختمان توسط شهرداری‌های کشور در نیمه‌ اول سال ١٣٩٦ صادرشده است که نسبت به نیمه‌ اول سال گذشته حدود ٤,٦ درصد افزایش داشته است. مجموع مساحت زیربنا در پروانه‌های صادرشده برای احداث ساختمان‌ در نیمه‌ اول سال ١٣٩٦ حدود ٢٩٩٧٤٥,٥ هزار مترمربع بوده که نسبت به نیمه‌ اول سال گذشته حدود ٠.١ درصد افزایش داشته است. متوسط مساحت زیربنا در این پروانه‌ها ٤٩٩ مترمربع بوده است.

برچسب‌ها:

نظر شما