شناسهٔ خبر: 50956 - سرویس ریلی
نسخه قابل چاپ

محمدزاده خبر داد:

فروش بلیت قطار در ایام نوروز/ افزایش ۱۵ درصدی ظرفیت مسافری حمل و نقل ریلی درکشور

درجمع محمدزاده مدیرعامل راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران خبر داد: در تعطیلات نوروز همانند شرایط عادی بلیت قطار به هموطنان عرضه می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از خبرگزاری صدا و سیما سعید محمد زاده گفت: باوجود آنکه بلیت قطارها درایام نوروز از قبل پیش فروش شده است اما بازهم بلیت برای صندلی‌های خالی درتمامی ایام تعطیلات نوروز به مسافران عرضه می‌شود.

وی با بیان اینکه امسال ظرفیت مسافری حمل ونقل ریلی کشور نسبت به نوروز ۹۶ ، پانزده درصد افزایش یافته است گفت: عملکرد ریلی کشور در سال ۹۶ نسبت به سال قبل ازآن افزایش قابل توجهی داشته و از ۲۲ میلیارد تن کیلومتر به ۳۰ میلیارد تن کیلومتر رسیده که این حد نصاب در تاریخ راه آهن بی سابقه است.

محمد زاده درباره گسترش شبکه حمل ونقل ریلی به کشورهای همسایه نیز گفت: در نشست اخیر همکاری های اقتصادی ایران و آذربایجان توافق خوبی در زمینه تامین مالی اتصال راه آهن رشت به آستارا حاصل ومقرر شد نیمی از هزینه احداث این خط آهن را ایران ونیم دیگر را آذربایجان به صورت فاینانس پرداخت کند.

مدیرعامل راه آهن افزود: با تکمیل این خط آهن مسئله اتصال ریلی جنوب به شمال از سمت غرب دریای خزر حل خواهد شد و راه آهن ایران از طریق اتصال به شبکه ریلی کشور گرجستان واوکراین به خط آهن اروپا متصل خواهدشد.

وی طول این خط آهن را کمتر از ۲۰۰ کیلومتر عنوان و تاکید کرد: اگر زمینه های کار فراهم شود امیداوریم در کمتر از ۴ سال این خط آهن به بهره برداری برسد./

نظر شما