شناسهٔ خبر: 51471 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

بازدید مدیرعامل سازمان بنادر و‌ دریانوردی از اسکله‌های دیلم و‌ گناوه/ بررسی وضعیت خدمت‌رسانی به گردشگران و ‌مسافران دریایی نوروز/ رونمایی از کتاب بندر بوشهر

بندر گناوه مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در ادامه بازدید خود از بنادر کشور با هدف بررسی وضعیت خدمت‌رسانی به گردشگران و مسافران نوروزی در بنادر، وارد استان بوشهر شد و از بنادر استان بازدید کرد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی، محمد راستاد امروز طی سفر دو روزه اش به استان بوشهر از بنادر دیلم و گناوه بازدید کرد. همچنین در هفتمین روز از سفرهای نوروزی، مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی به بنادر محمد عامری،بوالخیرو لاور ساحلی می‌رود.

بازدید از پروژه‌های بندر بوشهر، اسکله کانتینری نگین، نیروگاه برقی، نمایشگاه تجارت دریایی(عمارت ایرانی)، رونمایی از کتاب بندر بوشهر، اسکله‌های مسافری و گردشگری بوشهر (اسکله شورا، اسکله شناور جفره، اسکله شیلات و صیادی صلح آباد) از جمله برنامه‌های وی در این سفر است. وی در سفر دو روزه خود با استاندار بوشهر دیدار خواهد کرد.

استان بوشهراز شمال به استان خوزستان و قسمتی از کهگیلویه و بویراحمد، از جنوب به خلیج‌فارس و قسمتی از استان هرمزگان ، از شرق به استان فارس و از غرب به خلیج فارس محدود است. استان بوشهر با خلیج فارس بیش از ۶۰۰ کیلومتر مرز دریایی دارد و از اهمیت سوق‌الجیشی و اقتصادی قابل توجهی برخوردار است.این در شرایطی است که گفته می شود، ۷۵ درصد مردم این شهرستان از دریا ارتزاق لذا توسعه گردشگری دریایی در این منطقه اهمیت بسزایی دارد.

 چندی پیش محمد راستاد مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی گفته بود: در راستای دسترسی بیشتر به بندر بوشهر و توسعه این بندر، دو طرح لایروبی پای اسکله و لایروبی مسیر دسترسی به اسکله بندر بوشهر در دستور کار قرار داده بود.ضمن این که در برخی از بنادر بوشهر از جمله بنادر دیلم، گناوه، دیر و محمدعامری، طرح‌های توسعه‌ای در حال انجام است. انتظار می‌رود با اجرای طرح‌های مناسب بندری در بنادر استان بوشهر، زمینه جذب سرمایه‌گذاران بخش خصوصی تسهیل شود.

وی ادامه داده بود: کشور قطر از ظرفیت مناسبی برای داد و ستد دریایی برخوردار است و با توجه به نزدیکی به استان بوشهر می‌تواند فرصت مناسبی برای تجارت و حمل و نقل دریایی باشد که بخشی از برنامه‌ریزی‌ها را به این سمت متمرکز کرده‌ایم.

نظر شما