شناسهٔ خبر: 51610 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر خبر داد:

تردد ۲۹۶ هزار گردشگر دریایی در رودخانه‌های اروند و کارون

بندر خرمشهر مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر از تردد ۲۹۶ هزار گردشگری دریایی در رودخانه‌های اروند و کارون خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل بندر و دریانوردی خرمشهر، محمد محسنی گفت: از آغاز طرح سفرهای دریایی نوروزی تا ۱۱ فروردین ماه امسال تردد ۲۹۶ هزار گردشگر دریایی در رودخانه‌های اروند و کارون به ثبت رسیده است که این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشد ۱۶۰ درصدی را نشان می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه این میزان تردد در قالب ۴۶ هزار و ۷۸ سفر دریایی انجام شده است، افزود: رشد تردد گردشگران دریایی نشان‌دهنده اشتیاق و میل مردم به استفاده از گردشگری، سفرهای دریایی و آبی است.

مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر ادامه داد: این بندر به منظور خدمات‌رسانی مطلوب به مسافران نوروزی و گردشگران دریایی کلیه تمهیدات لازم را از جمله برگزاری نشست‌های متعدد با ارگان‌های ذیربط با هدف هماهنگی در خدمات‌دهی به مسافران نوروزی، تشکیل ستاد نوروزی در این بندر، برگزاری مانور چندمنظوره ایمنی در رودخانه کارون، اطلاع‌رسانی هشدارها و توصیه‌های ایمنی در قالب بنر و بروشور، گشت زنی شبانه‌روزی نیروهای جستجو و نجات دریایی اداره کل در رودخانه‌های اروند و کارون و توزیع جلیقه نجات میان مالکان قایق‌های تفریحی و ... اندیشیده و تا به امروز در این زمینه بسیار مطلوب عمل کرده است.

یه گفته محسنی از آغاز طرح سفرهای دریایی نوروزی تا به امروز خوشبختانه هیچ‌گونه سانحه‌ای در رودخانه‌های اروند و کارون گزارش نشده است.

مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر در خصوص اقدامات لازم برای تداوم و پایدار ماندن حوزه گردشگری دریایی عنوان کرد: برای توسعه و رونق حوزه گردشگری دریایی که حوزه‌ای اشتغال‌زاست می‌بایست زیرساخت‌های لازم در رودخانه‌ها و در مسیرهایی که قابلیت گردشگری دارند ایجاد شود.

محسنی ادامه داد: همچنین نیروهایی که با بنادر و زیرساخت‌ها فعالیت می‌کنند و سازمان‌های مردم‌نهاد و NGO های خارج از مجموعه‌های دولتی نیز باید در این زمینه آموزش ببینند تا بتوانند با حلقه اتصال بین توریسم و جوامع محلی به عنوان ذینفعان اصلی این صنعت ارتباط برقرار کنند.

به گفته وی مراکز و مؤسسات آموزشی تحصیلی و علمی نیز به عنوان پایه‌گذاران فرهنگ و صنعت اقتصادی باید آمادگی داشته باشند تا با تدوین برنامه آموزشی در زمینه توسعه و رونق گردشگری دریایی فعالیت کنند.

نظر شما